‘Başkanlık sistemi ülkemiz için faydalı olacak’

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Kanal Siyaset ve Kanal 68'e yaptığı açıklamalarda Başkanlık sistemini değerlendirdi.

‘Başkanlık sistemi ülkemiz için faydalı olacak’ Siyaset

Başkanlık sisteminin ülkeye bir çok kazanımı olacağını ifade eden Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Başkalık sisteminin gelmesiyle birlikte bazı belirsizliklerin ortadan kalkacağını ifade etti. Bulut; “Sayın Başbakanımız ile MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli bir araya geldiler. Görüşmeler sonucunda sayın Devlet Bahçeli’nin teklifin makul olduğu yönünde bir açıklaması oldu ve bu durum olumlu algılandı. İçlerinde Amerika ve Rusya'nın da bulunduğu 56 ülke Başkanlık sistemiyle yönetiliyor. Tabi onlar için caiz olan bir şey, bizler için caiz kılınmazsa karşıdakinin samimiyetinden şüphe ederiz. Avrupa, Batı kendisi için Nükleer enerjiyi mubah görüyor fakat biz yapmaya kalktığımızda siz yapamazsınız diyor. Başkanlıkla alakalı biz başkanlık sistemine geçelim dediğimizde aman bunu siz yapamazsınız diyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızda açıkladılar "Bizim kendimize özgü Başkanlık sistemini getirdiğimizde, bu ülkede bu gününe kadar yapılan kazanımların teminat altına alınmasını sağlayacaktır” dedi.

“SİSTEMİN MİLLETİN İRADESİYLE GELMESİNİ İSTİYORUZ”
Bu ülkede Başkanlık sistemine karşı çıkanların, kaos ve belirsizliklerin yaşanmaya devam etmesini isteyenler olduğunu ifade eden Bulut; “Başkanlık sisteminin hep birlikte getirilmesini istiyoruz, sayın Başbakanımız grup toplantısında dediği gibi Başkanlık Sistemi ve Yeni Anayasa, mecliste 367 ile geçse dahi biz bunu millete götüreceğiz. Bizim teklifimiz bu konuyu millete götürmektedir, milletimiz ne diyorsa onu yapalım. Neticede teklifimiz bir sistem değişikliği bir rejim değişikliği değil. Bu sistemin gelmesi, bu ülkede artık koalisyonların son bulması, kargaşaların son bulması, dalgalanmaların son bulması anlamına geliyor. Bu dalgalanmaların devam etmesini isteyenler, kaos isteyenler bunun gerçekleşmesini istemiyor." dedi.

“SİYASİ BELİRSİZLİK EKONOMİYİ OLUMSUZ ETKİLİYOR”
Yaşanan dalgalanmaların ve siyasi belirsizliğin ülke ekonomisini olumsuz etkilediğini ifade eden AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, bu durumun ortadan kalkması için sistem değişikliğinin şart olduğunu belirtti. Bulut; “Ekonominin en büyük düşmanı siyasi belirsizliktir, Başkanlık sistemini olduğu bir yerde siyasi belirsizlik olmaz. Geçmişte 10 yılda 11 tane hükümet değiştirmişiz bu durumların yaşanmaması ülkenin bir sisteme kavuşması için Başkanlığın şart olduğunu ifade ediyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom