Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın sağlıkta bölge merkezi olma iddiası sürüyor

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Sağlık Bakanlığına bağlanan Elazığ Askeri Hastanesinde incelemelerde bulundu, yapılan değişim ve dönüşüm hakkında değerlendirmeler yaptı.

Vali Zorluoğlu: Elazığ’ın sağlıkta bölge merkezi olma iddiası sürüyor Güncel

15 Temmuz darbe sürecinin ardından gerçekleştirilen kanuni düzenlemeler ile Genel Kurmay Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren bütün sağlık kurumları Sağlık Bakanlığına devredilmişti. Bu kapsamda Elazığ’da bulunan Asker Hastanesi de Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlanarak Eğitim Araştırma Hastanesi Rızaiye Ek Binası adıyla faaliyetlerine başlamıştı.

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu bu sabah Eğitim Araştırma Hastanesi Rızaiye Ek Binasına gelerek incelemelerde bulundu. Vali Zorluoğlu hastaneye gelişinde Vali Yardımcısı Mehmet Fevzi Dönmez, KHB Genel Sekreteri Prof. Dr. Adnan Seyrek, Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat ve diğer ilgililer tarafından karşılandı.

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç. Dr. Cahit Polat yaptığı değerlendirmede Elazığ Asker Hastanesinin Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlanma sürecinin başarıyla tamamlandığını belirtti. Polat, yeni hastanede poliklinik hizmetlerinin yanında Sağlık Kurulu’nun da faaliyet vereceğini belirterek, bütün rapor işlemlerinin bu birimde toplanmasının mevcut hastanede önemli bir rahatlamaya neden olduğunu söyledi.

Hastane binasını gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Zorluoğlu daha sonra diyaliz ünitesine de geçerek burada hasta yakınları ile verilen hizmet hakkında görüş alışverişinde bulundu ve sorunlarını dinledi.

HASTANENİN DEVRİ BAŞARILI BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Hastane yönetiminden hastaneye ulaşımı kolaylaştıracak yeni yol çalışması hakkında bilgi alan ve yol çalışmasını yerinde inceleyen Vali Zorluoğlu yaptığı değerlendirmede şunları söyledi, “15 Temmuz sürecinden sonra çıkarılan KHK’larla askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına bağlanması esası getirilmişti. Bu çalışmalar kapsamında Elazığ’da bulunan asker hastanesi de yapılan çalışmalar neticesinde Sağlık Bakanlığına devredilmişti. Bu süreç ilimizde sorunsuz bir şekilde tamamlanmıştır. Bu sürecin başarılı bir şekilde neticelenmesinde emeği geçenlere, İl Sağlık Müdürlüğümüze, KHB Genel Sekreterliğimize ve askeri hastanenin asker yöneticilerine teşekkür ediyorum.

DEVİRDEN SONRA HASTANE TAM KAPASİTE ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Devir gerçekleştirildikten sonra öncelikle hastanedeki doktor sayısı iki katına çıkarıldı, poliklinik sayısı da aynı şekilde artırıldı, şu anda 19 poliklinik hizmet vermektedir. Yüzde 7 doluluk oranı ile çalışan bu hastane şu anda yüzde 80 kapasiteye ulaşmış durumdadır. Kısa bir sürede yüzde 100 oranına ulaşılacaktır.  Hasta sayısı da 5-6 binlerden 20 binlere ulaşmış durumdadır.

DİYALİZ ÜNİTELERİ TEK HASTANEDE TOPLANDI

Diğer hastanelerde dağınık durumda bulunan diyaliz üniteleri bu hastanede bir araya getirildi.  Diyaliz ünitesi fiziki mekân olarak güzel bir imkâna kavuşturulmuş oldu, hastalarımız da hasta yakınları da yapılan hizmetten memnunlar. Bazı ünitelerin bu hastanede toplanması Eğitim Araştırma ve Harput Hastaneleri binalarında yeni mekânlar oluşmasına vesile oldu, bu mekânlarda da vatandaşımıza daha güzel hizmet sunulacak düzenlemeler yapıldı.

SAĞLIK KURULU RAPORLARI YENİ BİRİMDE VERİLECEK

Bu hastanemizde yapılan bir düzenleme ile Sağlık Kurulu bu hastanemizde hizmet verecektir. Bu yapılanma da vatandaşımıza çok büyük kolaylık getirecek, değişik birimlerde ve katlarda faaliyet gösteren sağlık kurulu üniteleri tek bir koridorda toplanarak vatandaşımıza daha güzel ve hızlı bir hizmet sunacaktır. Daha önceden birkaç gün süren sağlık kurulu raporu alma işlemlerinde süre bir güne inmiş durumdadır.

HASTANENİN ULAŞIM İMKÂNLARI ARTIRILACAK

Üzerinde bulunduğumuz nokta ise hastanemize ulaşımı daha da kolaylaştırmak, mahallelerle hastanemizin bağlantılarını artırmak ayrıca Eğitim Araştırma Hastanemizle bağlantısını daha da kolay kılmak için yapılan bir yol düzenlemesidir.

Belediyemiz burada bir düzenleme yapmaktadır. Ancak arazinin Milli Savunma Bakanlığına ait olmasından dolayı bakanlığı ilgilendiren küçük bir onay aşaması vardı. O konuyu da Milli Savunma Bakan Yardımcımız Sayın Şuay Alpay ve Müsteşarımızla görüştük, sorun çözüldü. Bu sürecin kısa sürede tamamlanması ile bu hastanemizi Yunus Emre Bulvarıyla birleştirecek yol açılacaktır. Bu yol aynı zamanda Harput’a ulaşım için de yeni ve alternatif bir güzergâh olacaktır.

Elazığ’daki sağlık hizmetlerindeki kalite her geçen gün artmaktadır. Elazığ’ın sağlık alanındaki bölge merkezi olma iddiası devam etmektedir. Bu iddiamızı el birliği ile gerçekleştireceğiz”.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...