ETSO’nun projesi FKA tarafından kabul edildi

Elazığ TSO tarafından Fırat Kalkınma Ajansı (FKA)’na sunulan “Elazığ İşletmeleri İçin Teşhir Ve Tanıtım Merkezi İle Modern Konferans Salonu” Projesi FKA Yönetim Kurulu tarafından kabul edildi.

ETSO’nun  projesi FKA tarafından kabul edildi Güncel

Elazığ TSO’nun bugüne kadar almış olduğu en yüksek miktarlı destek olan proje ile Elazığ TSO Üyelerine teşhir merkezi ile konferans salonu yapılacak.

ALAN: ÜYELERİMİZE VE İLİMİZE HİZMETLERİMİZ DEVAM EDİYOR

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan, Oda üyeleri başta olmak üzere tüm Elazığ için çok önemli olan projenin kısa sürede hayata geçirileceğini söyledi. Başkan Alan değerlendirmesinde, “Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yayınlanan 2016 Yılı Yaşam Kalitesi ve Sanayi Altyapıları Mali Destek Programı’na Odamız tarafından Üyelerimiz başta olmak üzere ilimizin istifade edebileceği ihtiyaca yönelik olarak bir proje hazırlanmıştır. Projemiz ile mevut hizmet binamız bünyesinde modern bir konferans salonu ile üyelerimizin ürünlerini tanıtacağı bir teşhir merkezi oluşturulması hedeflenmiştir. Projemizin toplam bütçesi 1 milyon 189 bin 718 liradır. Bu bütçenin yaklaşık olarak yüzde 70’i FKA tarafından finanse edilecek olup toplam hibe miktarı 831 bin 325 liradır. Bu hibe miktarı Elazığ TSO tarihinde Odaya ve Üyelerimize kazandırılan en yüksek orandır. Ben öncelikle Odamız Yönetim Kuruluna, projenin hazırlık sürecinde tüm emeği geçen personelimize, dışarıdan destek sağlayan firmalarımıza teşekkür ediyorum. Bu önemli projenin ilimize ve üyelerimize katkılarına inanarak bu oranda destek sağlanmasına vesile olan FKA dönem Başkanı Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’na ve tüm FKA Yönetim Kurulu ile Genel Sekreterine şükranlarımı sunuyorum. Projemizin tamamlanma süresi 16 aydır. Yüce Allah (c.c.)’ın izniyle projeyi 6 ay gibi bir sürede tamamlayıp üyelerimizin ve ilimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. FKA’da yapılacak olan protokolün ardından, projenin uygulama süreçlerini hızlıca hayata geçireceğiz.

İlimizin Cazibe Merkezi kapsamına alınması ve daha sonra yapmış olduğumuz yoğun girişimler ile İlimizin 6. Bölge teşviklerinden istifade edecek olması Elazığ adına tarihi bir süreçtir. Bu süreçte Elazığ TSO Teşhir ve Tanıtım Merkezi ile Modern Konferans Salonu çok önemli hizmetler verecek ve ilimizin bu alandaki ihtiyacını karşılayacaktır. Ben bu düşüncelerle, Oda olarak üyelerimize ve halkımıza yönelik hizmet ve girişimlerimizin artarak devam edeceğini belirtir, projenin iş dünyamıza ve ilimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler