Elazığlı Kayyum, Diyarbakırlıları ihya etmeye devam ediyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, her perşembe günü kentin 16 farklı noktasından 4 mezarlığa ücretsiz sefer başlattı. Belediye yetkilileri mezarlık ziyaretinde vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı.

Elazığlı Kayyum, Diyarbakırlıları ihya etmeye devam ediyor Genel

Ankara’nın Etimesgut İlçe Kaymakamı Cumali Atilla’nın, 1 Kasım'da Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanmasının ardından, vatandaşlara yönelik çalışmalara hız verildi. Bu kapsamda belediye, her perşembe saat 14.00 ila 17.30 arasında kentte bulunan Yeniköy, Şehitlik, Alipınar ve Mardinkapı mezarlıklarına ücretsiz ulaşım imkanı sağladı. Kentin 16 farklı noktasından mezarlıklara düzenlenen seferle ilgili konuşan vatandaşlar, belediyenin bu hizmetinin çok önemli olduğunu belirtti. Vatandaşlar, “Çok hayırlı bir iştir. Bunun devamını bekliyoruz. Otopark ücretlerinin de kaldırılması önemlidir, artık Diyarbakır’da değişiklik olmasını bekliyoruz. İnşallah bunu değerlendirirler” dedi.

MEZARLIK ZİYARETİNDE ÜCRETSİZ FİDAN DAĞITILDI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ekipleri, mezarlıkları ziyaret eden vatandaşlara ücretsiz fidan dağıttı. Kentin ve mezarlıkların yeşillendirilmesi için yapıldığı öğrenilen çalışmadan memnuniyet duyan vatandaşlar, belediyenin çalışmalarını takdir ettiklerini söyledi.

HER GÜN 30 BİN ÜCRETSİZ EKMEK DAĞITILACAK

Öte yandan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yeni başlattığı bir çalışmayla kentte maddi durumu yetersiz olan vatandaşların yararlanması için günde 30 bin ekmek dağıtmaya hazırlanıyor. Kayapınar, Sur, Bağlar ve Yenişehir ilçelerinin yoksul kesimlerinde bulunan vatandaşlara verilecek kartla fırınlara bırakılan post makinesi ile ekmek almaları sağlanacak.

YURTTA KALAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI

Kentte çalışmalarını hızla sürdüren Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerine de ücretsiz ulaşım imkanı sağlayacak. Halid Bin Velid erkek yurdu, Süleyman Bin Halid kız yurdu, Mehmet Akif Ersoy erkek yurdu önünde 5 otobüs 07.00’dan 16.00’a kadar direkt olarak üniversiteye öğrenci taşıyacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler