Elazığ stadyumunu istiyor!!

Elazığ stadyumunu istiyor!!
Son günlerde çok iyi niyetli bir şekilde Elazığ halkımız ve sporseverler internet üzerinden örgütlenerek '' Elazığ Stadyumunu istiyor '' sloganıyla, stad talebini sanal medya üzerinde dile getiriyor. Gündem oluşturmaya çalışıyor. Bir ilin kendi hakkı olan bir stadyum için neden böylesi bir talep içerisine girer bunu anlayabilmekte pek kolay değil. 
 
Bunu düşünürüken, dile getirirken Elazığ'ımızın stada ihtiyacı yoktur mevcut olan stad zaten yeterlidir tarzında birşey söylemiyorum. İnsan neden hakkı olan birşeyi isterki! Hakkı olan birşey için neden kamuoyu oluşturup talep ederki! Malesef bizim ülkemiz böyle bir ülke. Hak etmeyle hak alınamıyor. Hakkınız olanı almak için sadece hak sahibi olmanız kriteri sadece küçücük bir detay olarak kalıyor. Bizim ülkemizde Hak nasıl alınır biraz buna değineyim; Her fırsatta Malatya kıyaslamasına gidiliyor ve sanki hasetlik varmış gibi algılansada yaşanılan olaylar bizleri her fırsatta hasetlik duygusu olmaksızın bu kıyasa sürüklüyor. Nasıl bu noktaya gelmeyelim ki? Şimdi bunu okuyan herkese soruyorum yeni Malatyaspor hangi ligde top koşturuyor? Bilmeyenler için söyleyeyim, spor toto 2. ligde. Bu güzide ilimizin hali hazırda bulunan stadyumu bu takım ve lig için çok iyi derecede iş görür düzeydemiydi, değilmiydi? Buna cevap hiç şüphesiz evettir. Peki hal böyle iken Malatya iline 27 bin kişi kapasiteli son derece modern bir stadyum Toki tarafından yapılıyorda, Spor toto süper Liginde Top koşturan Elazığspora stadyum neden yapılmıyor? Bunu hangi akıl ve vicdanla izah edebilirsiniz. Yine farklı bir örnek vereyim; Şanlıurfaspor PTT 1. ligde mücadele ediyor. Bu ilin ise stadyumu son derece modern ve 30 bin kişi kapasiteye sahip. 
 
Elazığspora stadyum kazandırılması için acaba hangi kriterler gözetiliyor, Elazığ şehir olarak nerede yanlışlar yapıyor? Bu istek gündeme getirildiğinde, söylenen şu oluyor. Elazığ'a çok güzel bir zemin hazırlandı zaten daha ne istiyorsunuz ki? İyide sormazlarmı madem herşey zeminle olup bitiyor bu saydığımız illere neden fazladan para verip stad yapıyorsunuz!? Bu illerimizede sadece çim zemin yapsaydınız ya. Hem oynadıkları Ligler itibariyle çok daha uygun düşerdi. Sayın Bakan Suat Kılıç ise bu olaya çok daha anlamsız yaklaşarak Elazığ'ın ses vermesi gerektiğini dile getiriyor. Bakan Kılıç'ın sesden kastı  nedir anlamak mümkün değil. Bir ilin bir stad ihtiyacı varsa, halkın bunu talep etmesi dahi çok yanlıştır. Sizin bu işten sorumlu bir bakan olarak bu olayı derhal çözmeniz ve gereği neyse yapmanız boynunuz borcu görevinizin gereğidir. Hadi bu iş yine halkın talebine kaldı diyelim, bakalım Elazığ'dan yükselen ses sizi harekete geçirecekmi? Umarım ve ümid ederimki bu ses yeterli gelir yoksa, bu milletin sizlere inancı her geçen gün azalmakta '' Ses '' den kastı farklı yorumlamaya başlıyacaklardır. İnşallah her fırsatta duruşuyla devletinin, bayrağının yanında olan bu halkı böylesi küçük ve haklı istekleri için kaybetmeyi göze almazsınız. Şunuda bilin isterim Elazığ'daki seçimler eskisi kadar çantada keklik kolaylığında geçmeyecektir şimdiden haberiniz olsun...
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom