750 bin taşerona kadro geliyor

Son Bakanlar Kurulu toplantısında 750 bin taşeron işçi de masaya yatırıldı.

750 bin taşerona kadro geliyor Ekonomi

Hükümetin seçimlerde vaat ettiği 750 bin taşeron çalışanın kadroya alınmasıyla ilgili çalışmada yeni bir gelişme yaşandı. Bakanlar Kurulu’nun son toplantısında ele aldığı önemli gündem maddelerinden birini, taşeron sorununun çözümü oluşturdu. Henüz net bir karar çıkmasa da bakanlar üç alternatif üzerinde yoğunlaştı. Ancak son kararı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan verecek.

SEÇENEKLER TARTIŞILDI

İlk seçenek, kamuda, asıl işleri yapanların kadroya alınması. Bu olursa yardımcı işlerde taşeronluk sürecek. İkinci seçenek taşeron çalışanlara, özel statülü bir sözleşme yapılması. Bakanların çoğunun fikir birliğinde olduğu üçüncü seçenek ise taşeron çalışanın 2017’de hayata geçecek olan Kamu Personel Rejimi’ne dahil edilmesi. Bu gerçekleşirse kamuda performans değerlendirme sistemi olacak.

'2017'DE ÇÖZERSEK 41 KERE MAAŞALLAH'

Bakanlar Kurulu’nda konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı fonunun kurulmasıyla ilgili çalışmalar olduğunu söyledi. Müezzinoğlu, “1 Ocak itibarıyla kıdem tazminatına geçilecek diye bir düzenleme yok. Kıdem tazminatı fonunun kurulmasıyla ilgili çalışmalar var. 41 yıllık bir konu. 2017’de çözebilirsek, 41 kere maşallah demeyi arzu ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: Sabah

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

seyit baki @riyasiz

21 Kasım 2016 00:36

Selamın aleyküm buradan duyulur mu bilmem ama devlet büyüklerine sesleniyorum usulunce bir kadro istiyoruz yapmacık bir kadro değil. Kadroda eşit işe eşit maaş, eşit çalışma süresi, tayin hakkı, özlük haklari ve emeklilikte yararlanilacak statü ayni olmali eee bunlar olmadiktan sonra ne kadrosu bu ? Kimse bizlerle kelime oyunu yapmasin lütfen sizleri yonetici olarak sectiysek her konuda yaptiklarinizi onay beklemiyorsunuz galiba biraz empati yapin lütfen ve kimse geldiği yeri ve kimin getirdiğini unutmasin bizim meydanlarda size verdigimiz sözü,sizde kürsülerde verin ki samimiyetinizi görelim inşallah bu mesajım bir yetkiliye ulaşır

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom