Elazığ’da sonbahar

Her mevsimin ayrı güzelliğine karşın hüznün mevsimidir sonbahar. Hayallerin umutla dansı, kimine göre geçip giden ömür, kimine göre yeni başlangıçlara ‘merhaba’ vakti, şairlerin şiirlerine konu olan, sanatkarların notalarında hayat bulan mevsim sonbahar.

Elazığ’da sonbahar Güncel

Elazığ Belediyesi, yeşilin kırmızı, sarı ve kahverengiyle harmanlandığı sonbahar mevsiminin büyüleyici eşsiz güzelliklerinin tadını çıkarmak isteyenler için özel bir çalışma başlattı.

Başlatılan çalışma doğrultusunda üniversite öğrencilerinin de yoğun olarak kullandığı, üzerinde yürüyüş ve koşu yollarının da bulunduğu Orman İşletme Müdürlüğü Kavşağından Zafran Mesire alanı girişine kadar olan Alparslan Türkeş Bulvarında bulunan ağaçlardan dökülen sonbahar yaprakları, kendi alanlarında bırakılıyor. Gezinti ve yürüyüş alanı olarak kullanılan alan, özellikle haftasonu günlük yaşamın stresinden uzaklaşmak isteyenler için tam bir cazibe noktası oldu.

Şairlere ilham kaynağı olan ve tabiatın en güzel zaman dilimlerinden biri olan sonbahar mevsiminde bu özel günlerin tadını çıkarmak isteyenler bu eşsiz doğal güzelliğin tadını çıkarırken, ağaç yapraklarının oluşturduğu renk cümbüşüyle adeta kartpostallık görüntüler oluştuğu alanlar amatör fotoğrafçıların objektiflerinde de hayat buluyor. Gelin ve damatlar da en özel ve en mutlu günlerini doğal bir fotoğraf platosu görünümündeki bu noktalarda çekindikleri fotoğraflarla anıları arasına yerleştiriyorlar.

“Her sonbahar gelişinde, Sarı sarı yapraklarda, Kuru dallar arasında, Sen Gelirsin aklıma” gibi pek çok melodinin kulaklarda yankılandığı bu özel mevsimin doğal güzelliklerini doyasıya yaşamak isteyenler, Elazığ Belediyesi’nin başlattığı çalışmayı memnuniyetle karşıladılar.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom