Şehir Hastanesi hızla ilerliyor

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Doğukent Mahallesi’nde inşaatı devam eden Şehir Hastanesine incelemelerde bulundu. Ziyarete, Milletvekili (TBMM Divan Üyesi) Ömer Serdar ve İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş da katıldı.

Şehir Hastanesi hızla ilerliyor Güncel

Şehir Hastanesi inşaatı hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Murat Zorluoğlu, hastanenin planlandığı tarihten önce bitmesi için ekiplerin yoğun bir şekilde çalıştıklarını kaydetti. Şehir Hastanesi projesinin, Elazığ ölçeğinde 350 bin metrekare alan ile en büyük kapalı alan inşaatı olduğunu belirten Vali Murat Zorluoğlu, “Burası Elazığ ölçeğinde en büyük kapalı alan inşaatı, hastanenin günlük nüfus hareketine baktığımızda aslında orta ölçekli bir ilçe kuruluyor. 15 ila 20 bin kişi bu hastaneden hizmet alacak. 1038 nitelikli yatak, çoğunluğu tek kişilik olmak üzere en fazla iki kişilik odalardan oluşacak hastane, çok farklı hastalara hizmet verecek, her anlamda uzmanlaşmış bir merkez olacak. Birçok ülkede de kullanılan  “Kamu Özel Ortaklığı” ile işletilecek. Aynı zamanda burası yatırım yönüyle de çok büyük bir merkez. Yaklaşık 5 bin personel istihdam edilecek. Şehir Hastanesi gerçek anlamda entegre bir sağlık kampüsü olacaktır.” dedi.

Şehir Hastanesi inşaatının hızla devam ettiğini kaydeden Vali Murat Zorluoğlu, “Şu an itibariyle de binalar yükseliyor. Diş hastanesi bölümü bitti. Gerçekten suratlı bir çalışma olduğunu biz de müşahede etmiş olduk. Hastanemiz bittiğinde sadece ilimize değil aynı zamanda bölgemize de hizmet edecek güzel bir sağlık merkezi olacak. Bu bağlamda hastanemiz Elazığ’ı, civar illerden de çok sayıda hastanın şifa bulduğu bir merkez haline getirecek. Proje tamamlandığında ilimiz için “Yüz Akı” projesi olacak.” şeklinde konuşarak projenin 1 milyara yakın bir maliyet ile 2018’de tamamlanmasını öngördüklerini söyledi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler