Lokantacılar mağdur ediliyor

Elazığ Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, Lokantacılar esnafının, herkesin kendi işini yapmadığı için mağdur olduğunu ifade ederek “ Bazı esnafların başka esnafların ekmeğinde gözü var. Kolluk kuvvetlerimizden ricam bu soruna bir dur desinler artık esnafın sabrı kalmadı” dedi.

Lokantacılar mağdur ediliyor Güncel

Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, Esnaflarının mağdur olduğu konuların başında fırınlarda ve kasaplarda yemek pişirilmesi olduğunu belirterek “Bazı kasaplar dükkanlarında mangal kurup et pişirerek satıyorlar. Bu esnaflıkla bağdaşmaz bir durumdur. Ayrıca fırınlarda yemek pişiriliyor bu durumu her platformda dile getirmemize rağmen hala bu sorun devam ediyor. Bazı fırınlarımızın dolaplarında bizlerden çok et bulunuyor. Sorulduğunda personelimizin yemesi için aldıklarını söylüyorlar. Bu kadar eti nasıl personele yediriyorsunuz sorarlar. Bizler de lokantalarımız da ekmek pişirelim, müşterilerimize et satalım. Ben buradan esnaflarımıza sesleniyorum herkes kendi işini yapsın ki birlik beraberlik içinde olalım”.

“RESMİ KURUMLAR KENDİ PERSONELİ DIŞINDA KİMSEYE YEMEK VERMESİN”

Başkan Süleyman Ulaş, Bazı kamu kurum ve kuruşları personelini dışında vatandaşlara yemek verdiğini söyleyerek “Resmi Kurumlar kendi personeline yemek vermesine karşı değiliz. Sadece bizim isteğimiz kendi personelleri dışındaki kişilere yemek vermesinler. Kurumlar kendi dışındaki kişilere yemek verdiğinde esnaflarımız mağdur oluyor. Ben buradan resmi kurum ve kuruluşlarımızın yetkililerine seslenmek istiyorum. Esnafımız zaten zor durumda kurum dışındaki vatandaşlara yemek vermeye devam ederseniz esnaflarımızı daha zor günler bekliyor demektir” ifadelerine yer verdi.

'BORDO BEYAZ BAYRAK GÜVENİLİR GIDA PROJESİ”

Elazığ Valiliği öncülüğünde Elazığ Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 'Bordo Beyaz Bayrak Güvenilir Gıda Projesi hakkında da bilgiler veren Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Süleyman Ulaş, “İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından lokanta ve restoranlara güvenilir gıda sertifikası ve bordo beyaz bayrak verilecektir. Projeden faydalanmak isteyen esnaflarımız başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru sonrası gerekli denetimler sonrası bayrağa hak kazananlara belgeleri verilecektir. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom