Elazığ’da TEOG heyecanı

Elazığ’da Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı’na (TEOG) giren öğrenciler sınavda, aileleri ise okul bahçesinde ter döktü.

Elazığ’da TEOG heyecanı Güncel

Bugün TEOG sınavı Türkçe, matematik ile din kültürü ve ahlak bilgisinden yapıldı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ’da da sınava girecek olan 8'inci sınıf öğrencileri sabahın erken saatlerinde aileleriyle birlikte okullara geldi. Öğrenciler, ilk oturum olan Türkçe sınavına saat 09.00 itibari ile başlarken veliler de dışarıda çocukları için dua etti. Velilerin ve çocukların çok heyecanlı olduğu görüldü.

Sınavının çok iyi geçtiğini belirten Bünyamin Öz Demirdağ, “Türkçe'de iki yanlış bekliyorum ama matematiği ful bekliyorum. Çok çalıştım inşallah yarınki sınavda da karşılığını alacağım. Hedefim Ankara Fen Lisesi“ dedi.

Sınavını çok zor zannettiğini fakat çok basit olduğunu ifade eden Muhammet Gencer, ”Hepsini yapıp çıktık. Diğer oturuma gireceğiz" diye konuştu.

Oğlunun çok çalıştığını dile getiren Zeynel Gencer, ”Herkes gibi onun da hedefi fen lisesi. Fen lisesi olmasa da Ahmet Kabaklı Anadolu Lisesi'ni hedefliyor. İnşallah olur. Şuan iki oturumuna girdi. İkisi de güzel geçti. Allah herkes hakkında hayırlısını verir” şeklinde konuştu.

Yarın ise öğrenciler fen, teknoloji, inkilap tarihi, Atatürkçülük ve yabancı dil derslerinden sınava girecek. Elazığ'da 124 merkezde 8 bin 657 öğrenci TEOG sınavlarına giriyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom