EBEGEM’den ücretsiz eğitimlerle gençlere destek

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM), gençlerin gelişimine ve geleceğine katkı sağlamayı sürdürüyor.

EBEGEM’den ücretsiz eğitimlerle gençlere destek Güncel

EBEGEM bünyesinde açılan İngilizce, Temel Bilgisayar Kullanımı, Temel Arapça Dil Eğitimi 1. ve 2. Kur eğitimleri ile Osmanlıca kurslarında, toplam 339 kişi ücretsiz eğitim desteğinden yararlanıyor.

Her kurs döneminde özellikle gençlerden yoğun talep gören kurslara katılan kursiyerler, sunulan eğitim desteğiyle kişisel birikimlerini yükseltiyor. Donanımlarını artırarak, istihdam edilebilirliklerine katkı sağlayan gençler, geleceklerine de önemli bir yatırım yapıyor.

TEMEL ARAPÇA DİL EĞİTİM KURSU

EBEGEM bünyesinde uzman eğitmenler tarafından İlahiyat Fakültesi öğrencileri başta olmak üzere Kur-an Kursu öğreticileri ile kişisel birikimlerini yükseltmek isteyenler için 120 saatlik Temel Arapça Dil Eğitim Kursu ile Temel Arapça Dil Eğitim Kursu 2. kur eğitimleri sürüyor. Kurs sonunda kursiyerlere, Milli Eğitim İl Müdürlüğü onaylı sertifika verilecek.

TEMEL BİLGİSAYAR KURSU

Bilgisayarda yazı yazmaktan başlayarak programlama, sunum ve internet işlemlerine kadar temel bilgisayar kullanım becerisi kazandıran 160 saatlik Temel Bilgisayar Kursu sürüyor. Kurs sonunda kursiyerlere Elazığ Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı Bilgisayar Sertifikası verilecek.

OSMANLICA YAZMA VE OKUMA KURSLARI

Milli kültürümüzün kaynaklarını teşkil eden kütüphaneler ve arşivlerde mevcut olan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlamak isteyen tarihe meraklı, yeni nesillerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla açılan 64 saatlik Osmanlıca Yazma ve Okuma Kursunu tamamlayan kursiyerler, Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifikayla sertifikalandırılacaklar.

İNGİLİZCE DİL KURSU

Modern dünya koşullarında birçok iş alanında hemen hemen zorunlu hale gelen İngilizceyi öğrenmek isteyenler için düzenlenen 120 saatlik temel İngilizce kursu yoğun bir katılımla sürüyor. Hafta içi her gün verilen eğitimlere katılan kursiyere, kurs sonunda Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verilecek.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler