Elazığ’da Öğretmenler Günü kutlandı

Elazığ’da 24 Kasım Öğretmenler Günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Elazığ’da Öğretmenler Günü kutlandı Güncel

24 Kasım Öğretmenler Günü Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da kutlandı. Kutlama programı, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Daha sonra Atatürk Anadolu Lisesi’nin Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlediği programa geçildi. Programa, Vali Murat Zorluoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Programda bir öğretmenin anısını anlatan Vali Murat Zorluoğlu, birçok öğretmenin çocukların hayatına çok önemli dokunuşları olduğunu söyledi. Bu tarz öğretmenlerin artması gerektiğini ifade ede Zorluoğlu, “Öğretmenlik mesleği başka hiçbir meslekle kıyaslanamayacak kadar bir fedakarlık mesleğidir. Çok farklı duyguları yaşıyorum. İlimizde de çok örneklerini gördüm. Çok özveri ile çalışan başaralı öğretmenlerim ve idarecilerim var. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Öğretmenliğin insanlık tarihinin maddi ölçütü olmayan en kutsal meslek olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş “Her işi bilin, yapan bilgi deposu öğretmen profili artık yerini öğrencilerine doğru bilgi kaynaklarına ulaşmayı ve bu bilgiyi nerelerde kullanacağını öğreten yol gösterici profiline bırakmıştır. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir” diye konuştu.

Program şiirlerin okunması, stajyer öğretmenlerin yemin etmesi, emekli öğretmenlere hizmet şeref belgesini verilmesi ve çeşitli gösterilerin yapılması ile sona erdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom