Ağca, Başkan Selmanoğlu'nu Ziyaret Etti

Pilot Murat Ağca, Başkan Selmanoğlu'nu Ziyaret Etti

Ağca, Başkan Selmanoğlu'nu Ziyaret Etti Güncel

Lübnan'da kaçırılan ve yapılan girişimler sonucu serbest bırakılan Türk pilot Murat Ağca memleketiElazığ'da belediyeyi ziyaret etti.Türk Hava Yolları'nın Beyrut seferini yapan uçağında pilot olarak görev yapan ve kaptan pilot Murat Akpınar ile birlikte 9 Ağustos'ta Lübnan’da kaçırılan Elazığlı pilot Murat Ağca 71 gün sonra serbest bırakılmasının ardından memleketi Elazığ’a geldi.

Ağca ve ailesi öğle saatlerinde Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu’na teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. Pilot Murat Ağca’yı sabah Elazığ Havalimanı'nda karşılayan ve makam aracı ile evine kadar götüren Başkan Selmanoğlu, öğle saatlerinde de makamında Ağca'yı ve ailesini kabul etti. Pilot Murat Ağca’ya, baba Zeki Ağca, ağabeyi Mesut Ağca ve dayısı Veysi Yüce eşlik etti.

Başkan Selmanoğlu, Ağca’nın yokluğunda baba evine ziyaretlerde bulunduğunu ve bu ziyaretlerde aileye devletin çok büyük olduğunu ve bunun üstesinden geleceğini söylediğini ifade ederek, bunun şu anda gerçekleşmesinden dolayı ayrı bir mutluluk yaşadığını kaydetti. Pilot Ağca’yı ailesiyle birlikte Elazığ’da görmekten dolayı çok mutlu olduğunu belirten Başkan Selmanoğlu, "Ailesinden öğrendiğim kadarıyla çocukluktan gelen bir uçma merakı olduğunu ve şimdi de uçmayı çok özlediğini duydum. Umarım pilotumuz en kısa zamanda görevine döner ve birlikte yolculuk etme fırsatı buluruz. Bu vesileyle bir kez daha başta Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah GÜL ve Başbakanımız Sayın  Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'na ve kabinedeki diğer bakanlarımız ve MİT Müsteşarımız Sayın Hakan Fidan'a teşekkür ediyorum. Pilot Murat Ağca’nın görüntülerini izlediklerinde sakin ve kararlı duruşundan dolayı kendisiyle her zaman gurur duyduk." dedi.

Pilot Murat Ağca da "Bir kez daha Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, bu süreçte yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum. Yine Sayın Belediye Başkanımızın da bu süreçte ailemin yanında olması ve bizlere sıcak ilgi ve alaka göstermesi bizleri mutlu etti." diye konuştu.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom