Elazığ’dan Suriye’ye ilaç kampanyası

Elazığ Belediyesi ve İHH İnsani Yardım Vakfı Elazığ Şubesi işbirliğiyle, Suriye’de yaşam mücadelesi veren mazlumlara destek amacıyla, ‘Çöp Olmasın, Şifa Olsun’ sloganıyla ilaç ve tıbbi malzeme toplama kampanyası başlatıldı.

Elazığ’dan Suriye’ye ilaç kampanyası Güncel

YANILMAZ: HEMŞEHRİLERİMİZ HER ZAMA MAZLUMLARIN, YETİMLERİN, KİMSESİZLERİN YANINDA OLMUŞTUR, BUGÜN DE GEREKEN DESTEĞİ SAĞLAYACAKLARDIR”

Elazığ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen törene Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İHH Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş ve Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bahşi ve vatandaşlar katıldı.

Kampanyayı başlatan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Türkiye’de 15 Temmuz’da ezan ve sala sesleriyle vatan hainlerinin yerle bir edildiğini ifade ederek, “Bugün sadece Türkiye’deki vatan hainlerini yerle bir etmek yetmez, bu ümmetin başına musallat olmuş olan hainleri de yerle bir etmenin gayreti içinde olmalıyız.” dedi.

Başkan Yanılmaz, “Bugün Fırat Kalkanı Operasyonu ile askerlerimiz bölgeyi işgal etmek için değil, mazlumlara el uzatmak için oradalar. Biz evlatlarımız orada mücadele ederken, elimizdeki fazla ilaçları oradaki kardeşlerimize, evlatlarımıza, yavrularımıza merhem olsun diye getirip ‘Benim de bir katkım olsun’ diyorsak, inanın orada mücadele ediyormuş gibi sevabımızı alacağız” diye konuştu.

Otobüs bileti satış gişeleri, Belediye İş Merkezi, Belediye Merkez binası, İHH Şubesi ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı gibi 30 ayrı noktada ilaç kabul noktası oluşturulduğunu ifade eden Başkan Yanılmaz, talepler doğrultusunda bu noktaların artırılacağını kaydetti. Kampanyanın 15 gün süreceğinin altını çizen Başkan Yanılmaz, “15 günün sonunda Suriye'deki ve özellikle Halep'teki kardeşlerimize bu ilaçları göndereceğiz. Elazığlı hemşehrilerimiz her zaman mazlumların, yetimlerin, kimsesizlerin yanında olmuştur, bugün de gereken desteği sağlayacaklarına inancım tamdır.” şeklinde konuştu.

Vatandaşların daha ilk günden tam destek verdiği kampanya sonunda toplanacak ilaç ve tıbbi malzemeler, doktorlar tarafından tasnif edilerek, kolilerle Suriyeli mazlumlara ulaştırılacak.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...