Kamu-Üniversite İş Birliği Toplantısı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizasyonunda kamu-üniversite iş birliği bölgesel 18. toplantısı Elazığ Fırat Üniversitesinde gerçekleşti.

Kamu-Üniversite İş Birliği Toplantısı Güncel
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı organizasyonunda kamu-üniversite iş birliği bölgesel 18. toplantısı Elazığ Fırat Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
 
Organizasyona Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Malatya Valisi Vasip Şahin, Bingöl Valisi İbrahim Taşyapan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr.Ersan Aslan, Elazığ, Bingöl, Malatya ve Tunceli üniversitelerinin rektörleri panelist olarak katıldı. Toplantıda kamu-üniversite iş birliği konusunda yapılacaklar ele alındı.
 
Moderatör Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ersan Aslan, konuşmasında "Ülke zenginliği açısından baktığımızda 2023 hedefi ile bir rüyanın senaryosunu yazıp koydular önümüze. Dediker ki bir rüyanız var gelişmiş ülke olmak. Gelişmiş ülke olmanın da belirleyici de kişi başına düşen milli gelirin 25 bin Doların üzerine çıkarmak. Dolayısıyla bizim hedefimiz, 2023 hedefimiz 25 bin Dolar iken buna bağlı olarak yapacağımız ihracat 153 milyar dolardan 500 milyar dolarlık bir hedefe açıldı." ifadelerini kullandı.
 
Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ise yaptığı değerlendirmede, "Bir ülkenin gelişmesinin temelinde kültürel değerlere verdiği önem kadar; inovasyon kültürü, araştırma ve geliştirme kültürü de önemlidir. Üniversitemizde bütün öğretim adamları, bilim adamları, öğrencileri ve diğer araştırma ve geliştirme imkanları ile sanayimizin gelişmesi için bütün katkıyı sağlayacak ve inşallah Türkiye'nin 10 yıl sonra 2023'de dünyanın en büyük ilk on ekonomisi arasında olması hedefi ile üzerimize düşen katkıyı yapacağız." dedi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom