Bartın’da Elazığlılar Derneği Kuruldu

Bartın’da yaşayan Elazığlılar bir araya gelerek Bartın Elazığlılar Derneği (BARED)’i kurdu.

Bartın’da Elazığlılar Derneği Kuruldu Güncel
Bartın'da yaşayan Elazığlılar bir araya gelerek Bartın Elazığlılar Derneği (BARED)'i kurdu.
 
BARED'i kuran Bartın'da yaşayan Elazığlılar birlik, beraberlik, dayanışma, yardımlaşmalarını sağlamak, yerel kültür ve folklorun yaşatılmasına ve tanıtılmasına katkılarda bulunmak amacı ile dernek çatısı altında toplandı.
 Bartın Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr.Zafer Kaya'nın başkanlık yaptığı Bartın Elazığlılar Derneği'nde Başkan Yardımcılığını ise İl Özel İdaresi Yazı İşleri Müdürü Turgut Demirbağ yürütüyor.
 
 Derneğin diğer kurucuları ise Bartın Devlet Hastanesi Ortopedi Doktoru Uzman Dr.Ömer Tansel Aliş, Bartın Üniversitesi Öğretim Elemanları Uğur Sorgucu ve Ahmet Bilici, İl Özel İdaresi Encümen Müdürü Paşa Üstündağ ile TTK Bilgi İşlem personeli Lütfü Gencer'den oluştu.
 Bartın merkez Hamam Caddesi üzerinde bulunan tarihi ve otantik binada faaliyet gösteren Bartın Elazığlılar Derneği'nin Elazığ'ı tanıtmak ve kalkınmasına katkılarda bulunmak olduğunu belirten BARED Başkanı Yrd.Doç.Dr. Zafer Kaya, dernek üyelerinin ve Elazığlıların birbiri ile olan ilişkilerini geliştirmek ve onların tanışmalarını kolaylaştırmak, Elazığ ve yöresinin gelenek, görenek ve törelerini yaşamak, yaşatmak, tanıtmak yeni kuşaklara devamlı kılmak ve milli kültürün gelişimine katkıda bulunmak gibi faaliyetler düzenleyeceklerini bildirdi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom