Dramatik gidiş…

Dramatik gidiş…
Dramatik gidiş…
 
Elazığspor, kötü gidişini sürdürerek, kötü gidişte ne kadar istikrarlı olduğunu ve istikrarı ne kadar önemsediğini gösterdi. Bu anlamda başta yönetim olmak üzere katkısı olan herkese teşekkür etmek lazım…
 
Sezonun başından beri söylenenlere, eleştirilere kulak vermeyen yönetimin bu saatten sonra neler yapacağı herkesin merak konusu… Burnundan kıl aldırmayan kendilerinden başka herkeste hata arayan bu anlayışın hedefinin ne olduğu gerçekten tam bir muamma… Sn başkan hangi bir akıl tutulmasıyla bu çevresindekilere tahammül ediyor gerçekten bilmek zor.
 
İnsan hata yapan bir makinedir denir. Olabilir insan hata yapabilir ama hatadan dönmenin de bir erdem olduğu bilinir… Bir gerçek varsa, başkanın çevresindekiler aman efendim sepet efendim diyerek başkanı yanlış yönlendiriyor olabilirler ve bu yanlışında başkandan başkasına zarar vermeyeceğinde başkanın bilmesi lazım… Ayrı bir bakış açısı da başkanın kimseyi dinlememesi gerçeği olabilir. Ama her ikisi de yanlıştır ve bu böyle gitmez… Eğer başkan bu işi yürütemiyor, üstesinden gelemiyorsa daha fazla zarar görmeden ekibini gözden geçirmelidir.
 
Bu maçta görülen dramatik bir durumda yönetimin galibiyet için ne yapabiliriz diye düşüneceğine, sanki baştan yenilgiyi kabullenerek, yenilgi sonrası tribünü nasıl kontrol edebiliriz organizasyonunu planlamasıdır… Eğer kafalarını buna yoracaklarına sportif başarı nasıl gelire yormuş olsalardı kazanmamız içten bile olmazdı… Buda bulunduğumuz durumun ve yönetim şeklinin ne kadar zavallı bir halde olduğunu bize gösteren dramatik bir yaşanmışlıktır.
 
Çözüm, sayın başkanın (eğer varsa) yönetim anlayışını değiştirmesiyle ancak mümkün olur. Ve başkan bilmelidir ki işler daha da kötüye giderse çevresinde olanlar zarar görmez tek zarar görecek olan kendisi olur… Hoca değişikliği, tesisata sorun olduğu için ampule elektrik gelmeyen ve ampulün bu nedenle yanmadığı bir durumda ampul değiştirmekle benzerdir ve sorun ampulde değil tesisattadır yani yönetim anlayışındadır. Bu bağlamda hocayla birlikte değişmesi gereken çok şey vardır. Öncelikle başkan komplekssizce öz eleştiri yaparak, hem takımın iyiliği için hem kendi iyiliği için doğru tespitler yapma ve bunları hayata geçirme zorundadır…
 
Fazla karamsar olmaya da gerek yoktur, eğer yanlışlardan henüz, erkenken ders çıkarılırsa geri dönüş şansımız vardır. Tek yapılacak iş radikal kararlar alıp hemen bunları uygulamaya geçirmektir.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom