Nereden destek alırsanız alın, bu ülkeyi asla bölemeyeceksiniz

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ’dan, bu aziz diyardan vatanı ve milleti uğruna devamlı mücadele etmeyi hedeflemiş bu diyardan bütün dünyaya ve terörist gruplara sesleniyorum. Zahiren gücünüz ne kadar olursa olsun, nerelerden destek alırsanız alın, arkanıza kimleri alırsanız alın, hangi devletleri alırsanız alın bu ülkeyi asla bölemeyeceksiniz, bu ülke insanını sindiremeyeceksiniz, korkutamayacaksınız ve bu ülke üzerindeki emellerinize asla ulaşamayacaksınız.” dedi.

Nereden destek alırsanız alın, bu ülkeyi asla bölemeyeceksiniz Siyaset

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bir basın toplantısı düzenleyerek, gündeme ve çalışmalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Başkan Yanılmaz, geçtiğimiz cumartesi günü İstanbul'da meydana gelen menfur saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: “Öncelikle 44 şehidimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun, yakınlarına, evlatlarına, annelerine, babalarına, eşlerine Rabbim sabır versin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Türkiye çok zor dönemlerden geçiyor, çok zor bir dönemle iç içeyiz. Suriye'de, Irak'ta meydana gelen olaylar, içimizdeki terör olayları maalesef ne kadar zor bir süreçten geçtiğimizin işaretidir. Elbette biz bu zorlukların altından kalkacağız. Özellikle 15 Temmuz'da Türkiye'yi esir almak isteyenler, Türkiye'yi bölmek isteyenler, Türkiye'yi parçalamak isteyenler, kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenler, o gün nasıl başarılı olamadı ise bugün de, yarın da başarılı olamayacaklardır. Onların Türkiye üzerindeki emelleri hiçbir zaman bitmeyecek.  Türkiye’nin İslam alemi ve Ortadoğu üzerindeki etkinliğini yok etmek için uğraşlar sürecektir. Bu oluşumlara karşı biz millet olarak kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi artıracağız. İnancımız şudur ki aziz vatanımız, hain baykuşların değil, güzel sesli bülbüllerin diyarıdır ve aziz vatanımızda bu hain baykuşlara asla müsaade etmeyeceğiz. Bunların sesi bazen çok yüksek çıkabilir ama bilin ki o ses gırtlağından kesilecek ve ülkenin birliği, beraberliği, bütünlüğü aynen devam edecektir. Biz 1071 yılından bugüne kadar en güçlü Haçlı seferlerinde dahi tükenmedik, bitmedik, yok olmadık ve yarın da tükenmeyecek, bitmeyecek ve yok olmayacağız. Dolayısıyla PKK başta olmak üzere hain terör saldırısında bulunanlar, bu ülke insanında bir panik oluşturmak, korkutmak, sokağa çıkmasınlar diye ortalığı germek ve insanımızın üzerinde bir panik havası oluşturmak istiyorlar. Ancak aksine insanımız daha çok bir araya geliyor, kardeşliğimiz daha çok pekişiyor. 78 milyon insanımız, vatan birliği, Türkiye birliği, bayrak, devlet birliği etrafında daha çok birleşiyor. Elazığ’dan bu aziz diyardan vatanı ve milleti uğruna devamlı mücadele etmeyi hedeflemiş bu diyardan bütün ülkeye ve bu terörist gruplara sesleniyorum. Zahiren gücünüz ne kadar olursa olsun, nerelerden destek alırsanız alın arkanıza kimleri alırsanız alın, hangi devletleri alırsanız alın bu ülkeyi asla bölemeyeceksiniz, bu ülke insanını sindiremeyeceksiniz, korkutamayacaksınız ve bu ülke üzerindeki emellerinize asla ulaşamayacaksınız. İstanbul'daki terör saldırısı inşallah son saldırı olur. Ülkemiz, ekonomik ve siyasal olarak daha da güçlenir ve bölgesinde daha etkin bir güç haline gelir, dünyadaki mazlumların gariplerin, yetimlerin başını kaldırdığında medet olacağı bir ülke haline gelir.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom