Metin Bulut'tan Mütevazı Başvuru

Metin Bulut Ak Parti İl Binasında Resmi Müracaat'ını Gerçekleştirdi

Metin Bulut'tan Mütevazı Başvuru Siyaset
Yerel seçimler yaklaştıkça siyasi partilerde aday adaylığı başvuruları heyecanla devam ediyor. Elazığ Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için Adalet ve Kalkınma Partisinin son başvuru takviminin bitimine saatler kala daha önce yaptığı kitlesel basın açıklamasıyla Aday Adayı olduğunu beyan eden Elazığ’ın tanınmış iş adamı ve siyasi yüzü Metin Bulut aralarında Elazığ’ın tanınmış simalarının da olduğu bir ekip ile birlikte Ak Parti İl Başkanlığına gelerek resmi başvurusunu yaptı. Alışılanın aksine mütevazı bir programla başvurusunu gerçekleştiren “Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı Metin Bulut” kısaca şunlara değindi.
 
Öncelikle Cenab-ı Allah’tan önümüzdeki sürecin ilimize, ülkemize ve insanlığa iyilikler getirmesini diliyorum. İnşallah bu süreç memleketimizin ve insanımızın hayrına neticelenir. Kazanan şehrimiz, kazanan memleketimiz ve ülkemiz olur.
 
Bizim siyasetimizin özü hayır ve hizmet felsefesidir: Her Anadolu insanı gibi bizlerde insana hizmeti en büyük erdem olarak biliriz. Bize temel eğitimimizi aldığımız aile ocağın da öğretilen ilk şey şu olmuştur: “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır ve bir toplumun efendisi ona en çok hizmet edendir.” Bu sebeple içinde hayır olan, içinde hizmet olan hiçbir işten geri durmamayı kendimize düstur edindik. Bizim siyasetimizin özü hayır ve hizmet felsefesidir. İçinde hayır olmayan hiçbir işte aslında gerçekten hayır yoktur.
 
Metin Bulut Hizmet Siyaseti daha güzel bir dünya idealini dert ve dava edinmektir:  Hizmet siyaseti yapanların sorumluluktan kaçma hakları yoktur. Zaten özünde siyaset yanlışa-olumsuza karşı risk alarak onu ıslah etmek için çaba gösterme sanatıdır. Yaşadığı dünyanın ve yaşadığı şehrin içinde olup bitenlerden yana insanın kendisini sorumlu görmesidir. Hizmet Siyaseti daha güzel bir dünya idealini dert ve dava edinmektir.  Hizmet siyasetimizin iddiası şudur: Daha güzel ve yaşanabilir bir dünya, daha güzel ve yaşanabilir bir şehir oluşturmak her şart altıda mümkündür.  Bu anlamda bizim bir davamız var ve biz dertliyiz. Dert ve dava sahibi olmamız bulunduğumuz her zeminde bizi üretken ve hareketli kılıyor. Belki de başarımızın arkasında yatan asıl sebep budur. Bundandır ki; ticarette, siyasette, sosyal hayatta ve sivil toplum kuruluşlarının hemen hemen her kademesinde ilkleri yapmak bize nasip oldu.
 
Bu Şehrin Kışı Artık Bitmeli diyen  Metin Bulut sözlerine şöyle devam etti: Türküleriyle insanımızın sevincine ortak olmuş, kederini bölüşmüş Adı medeniyetle, adı ilimle, düşünceyle, adı edebiyatla, musikiyle, şiirle yüz yıllar boyunca büyük medeniyetimize ilham kaynağı olmuş El-Aziz’in kışı bir an önce yoğun ve nitelikli çabalarla bahara döndürülmelidir. Nitelikli göç sorunundan, şehrin her geçen gün cazibesini kaybetmesine varıncaya kadar tüm olumsuzlukların sebebi olan bu kış çok gereksiz uzadı.
 
Metin Bulut, Sözlerine şöyle devam etti; Şehrimiz Derdimiz/Derdimiz Şehrimiz Bizi biz yapan ve varlığımızın temel sebeplerinden olan şehrimiz her şeyin en güzeline layıktır. Ve onun çok daha iyi yerlerde olması için verilen çaba, akıtılan ter mukaddestir. Şehirleri bu mukaddes emaneti dert ve dava edinenler omuzlar. Ve onlardır çözümü yanlarında taşıyanlar. Bundandır ki, “Şehrimiz Derdimiz/Derdimiz Şehrimiz” diyen ben ve ekibim şunu ilan ediyoruz: “Çözülemeyecek sorun yoktur. Çözüme giden yolu bilenlerin hiçbir şey yapmadan, sorumluluk almadan, taşın altına elini uzatmadan oturma hakları yoktur.” 
 
Metin Bulut, Geleneksel özelliklerini koruyarak modern kimlikli bir şehir oluşturmamız gerekiyor: Her şehrin bir ruhu olduğu gibi bir kimliği de olmalıdır. Bunun için kimlikli şehir diyoruz. Kimlik kazanan ve kimliğini hızla kaybeden şehirler dünyasında el-Azizi asli kimliğine kavuşturup onun üzerinden modernleştirmek için bu şerefli makama, hizmet makamına talibiz.
 
Metin Bulut Sözlerini Şöyle Noktaladı: Daha önce kamuoyuna basınımız aracılığıyla Elazığ Belediye Başkanlığı için Ak Partimiz’ den Aday Adayı olduğumu ilan etmiştim. Bugün burada resmi başvurumuzu yapmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bugün itibariyle resmen “Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Aday Adayı” olduk. Allah’tan kendimiz ve şehrimiz hakkında hayırlar diliyorum. Önümüzdeki sürecin de insanımıza, milletimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum. İlginiz için hepinize teşekkür ediyorum. Diyerek sözlerini tamamladı.  Metin Bulut’un resmi başvurusunu diğer aday adaylarından farklı olarak mütevazı bir şekilde yapması dikkatlerden kaçmadı.
 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom