Buruk başlangıç

Buruk başlangıç
Hoca değiştirerek Trabzon’a giden takımımız maalesef seriyi bozmadı ve Trabzon karşısında da hezimete uğradı.
 
Artık, şu yapılmalı, bu yapılmalı diye buradan ahkâm kesmenin de bu saatten sonra yazmanın da bir anlamının kalmadığını düşünüyorum… Ortada olan gerçek ise Elazığspor’a yazık olduğu, olacağı gerçeğidir. 
 
Camia da hoca değişikliğinin takıma bir ivme kazandıracağı beklentisi olsa da, bunu göremedik… Henüz çok erken olduğunu ve hocanın elinde sihirli bir değnek olmadığı gerçeğinden hareketle hocaya biraz daha kredi tanınması gereği vardır… Kredileri bitenler de vardır ve bunlar kendilerine toz kondurmayanlardır. Ben şahsen bazılarına bu kadar pişkinlik yeter derim. Verdiğiniz zararlar yeter hiç değilse yeni gelenlerin önünü açın ve denedik olmadı diyerek başkana da size verdiği bu şanstan dolayı teşekkür edin. Bizlerde iyi niyetinizi sorgulamayalım, size yeni görevleriniz de şans dileyelim… Yok, ben “Hesabımı öbür dünyada veririm” der devam edersen bu memleketin vebalini öbür tarafta kaldıramazsın…
 
Bin defada olsa bu yapı değişmelidir diyorum, diyeceğim çünkü bunun başka yolu yoktur. 
 
Hep yönetime sitem ediyoruz, hep eleştiriyoruz, işin başında onlar olduğu için bu doğaldır ve anlaşıla bilinir. Asıl problemin camia da olduğunu daha öncede yazdım ve halen aynı fikirdeyim… Bu aralar camiada enteresan işler olduğunu da görüyoruz, hani o meşhur “Mücahitler müteahhit” oluyor derler ya bizim camiada da idealistler, popülist oluyor denilenlere göre.
 
1980’ler de Ferhan Şensoy’un sahneye koyduğu Kahraman bakkal süper markete karşı oyununun trajikomik bir versiyonun da camia içinde (Kahraman dernekçi süper şirkete karşı) (Meğer değilmiş) adıyla sahnelendiğini görüyoruz. Benim âcizane önerim bu günlerde kentimizde yapılan tiyatro festivalinin (trajikomik) ödülünün, kahraman dernekçi süper şirkete karşı, oyununa verilmesidir.
 
Ayrı bir yaşanan güncel olayda, geçen günlerde sn başkanın spor yazarlarını paraşütsüz yükseklerden kamuoyunun pençelerine atmasından sonra yine sn başkan tarafından bir hava operasyonu ile kurtarılma girişimidir… Kurtaranları da kurtulanları da kutlarım!.
 
Son olarak sn Buruk’ un Trabzon da ki başlangıcını bazı hatalar olsa da önemli ve doğru bulduğumu belirtir, saha dışına el atmasının da en az o kadar önemli olduğunu hatırlatır, bazılarının bunu Sn Buruk’a iletmesini dilerim.
 
Spor; tüm dünyada ki farklı ırkların, Dinlerin, mezheplerin ve renklerin iletişim kurmasında, bir birlerini anlamasında ki en önemli iletişim dilidir ve kardeşliğin, dostluğun çürümemesini sağlayan tuzdur… Sporu ideolojiye vasıta etmek insanlara özellikle gençlere yapılacak en büyük kötülüktür.
 
Bir diğer önemli konuda, Trabzon da Elazığ insanına ve şehrine gösterilen affedilmez haksız yakıştırmalar ve davranışlardır… Geçen yıl burada yaşanan olayların karşılığı bu değildir olayın içerisindeki Trabzon seyircisini ve yönetimini bu anlamda şiddetle kınıyorum… Ve şunu da eklemek istiyorum; onların mantığıyla bakmak gerekirse de, Elazığ vatanseverliğinin zekâtını verse Trabzon’ çok, çok fazla gelir diyorum ve Elazığı’n duruşunu Trabzon dâhil kimsenin sorgulama hakkı da, haddi de yoktur, bu da bilinsin isterim.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom