Bulut, Sessiz Adımlarla İlerliyor

Metin Bulut Sağlam ve Sessiz Adımlarla Çalışmalarını sürdürüyor

Bulut, Sessiz Adımlarla İlerliyor Siyaset
Bir önceki dönem Milletvekili seçimlerinde gösterdiği olağan üstü performansla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan ve 2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Elazığ Belediye Başkan Aday adayı olan Metin Bulut, çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 
Seçim kampanyasını sessiz ve derinden yürüten ve böylece kamuoyunda dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Metin Bulut genel olarak şunlara değindi:
 
"Şehirleri Dert Edinenler Bu Görevi Omuzlar"
Şehirleri kendisini ondan bir parça olarak görüp, sevinci-kederiyle tüm sorunlarıyla yakından ilgilenenler ve şehrini derdi/derdini şehri olarak görenler bu görevi omuzlar. Bu uğurda hiçbir fedakârlıktan ve özveriden kaçmayanlar omuzlar şehirlerini. Ve şehirler bu omuzlarda yükselir. Hayatımızın her döneminde şehrimin sevincinde, kederinde, hüznünde, olumsuzluklarında-başarılarında olmaya çalıştım. İşadamı olarak, sivil toplum kuruluşu yöneticisi olarak, cemiyet hayatının karar mekanizmalarında ve siyaset hayatımda sürekli bu omuzlama çabasının içinde oldum. Bu sebeple şehrimizde bizce bilinmeyen sorun yoktur. Ve işin şurası oldukça öğreticidir. Biz şehrimizin sorunlarını omuzlamak için çabaladıkça yoğun bir teveccüh oluştu. Dolayısı ile bu sorumluluğu bizimle paylaşmaya gönüllü, niyeti temiz özverili hatırı sayılır bir kesim oluştu. Bu aynı kaygıları paylaşanların dayanışmasıdır. Şimdi biz bu kitleyle birlikte bu süreci devam ettiriyoruz. 
 
"Büyük Akıntılar Sessiz ve Engin Okyanusların Derinlerinde Olur"
Gittiğimiz birçok yerde sessiz ve mütevazı gibi görünen kampanyamız üzerine yoğun sorular alıyorum. Hatta bu sessizlik sevenlerimizi bazen kaygılandırıyor(gülümsetiyor). Süreci paylaştığımızda bize çok sesli ve kalabalık kampanya önerenler sakın bu tarzını bozma diyorlar. Şaşkınlık ve hayretle demek öyle ha biz bunu nasılda düşünemedik diyenlerin sayısı hayli fazla. Hatta bunun üzerine şunu söyleyen bile oldu: Demek büyük akıntılar büyük ve sessiz okyanusların en derinlerinde akar diyen ne kadar da doğru söylemiş.
 
 “Ben Ak Partiliyim” 
Önümüzde bir seçim var. Her seçim kendi şartlarında önemlidir. Bu seçim de kendi şartlarında önemlidir. Yüksek provakatif eylem denemeleriyle Ak Partinin ve şahsında toplumumuzun geriye gitmesi için çabalayanlara “Hayır Dur” orda, diyeceğimiz bir şeçim. Memleketin ilerleme yolunda attığı adımların önünü kesmek isteyenlere “Hayır Dur” orda, diyeceğimiz bir seçim. Bu sebeple bu süreçte, dikkatle, eski siyasetin eskimiş tarzlarından uzak durarak özverisi yüksek çabalarla durmadan ve tökezlemeden çalışmalarımıza devam etmeliyiz. Şahsımızın değil, Partimizin yükselişi için çabalamalıyız.  Bu sebeple şunu açıkça söylüyorum: Bu seçimde Başbakanımızın yüzünü ağartacak şekilde bir sonuçla kim Ak Partimizi daha ilerilere taşıyacaksa o aday olsun. Ve inşallah Ak Partimizin yeni yükselişi ona nasip olur. Ben Ak Partiliyim ve bu her şart altında böyle olmaya devam edecektir. Kim Aday olursa olsun bir Ak Partilinin yapacağı/yapması gereken bellidir.” Durmak Yok Yola Devam.”
 
"Dikkatli ve Temkinli Gitmek Her Zaman En İyi Yöntemdir"
Seçim demek kampanyaların yarışı demektir. Kampanya yapılırken herkesin kendince bir tarzı var. Eski tarz kampanya çalışmaları yürütenlerden yeni bir şeyler yapma çabası içinde olanlara varıncaya kadar her türlü çabanın ve tarzın yarışıdır bu. Kampanya yürütme tarzımız temelinde genel olarak doğru zamanda doğruyu yapma kaygısı ile hareket etmek var. Tabi yaptığımız şeyin gerek estetik açıdan, gerek kendi genel uyumumuz açısından tutarlılığını önemsiyoruz. Tüm bunları yaparken, hiç kimseyi rahatsız etmemeye. Kamunun yaşam standartlarını düşürmemeye ve her hangi bir huzursuzluğa sebep olmamaya özel bir gayret gösteriyorum. Kampanya yürütenlerin yol kapatmaya, çevreyi kirletmeye, gürültü kirliliğiyle vb. yollarla vatandaşa zarar verme haklarının olmadığını düşünüyorum. Tüm bunlarla beraber hayal tüccarlığı yapmamaya ve yarın önümüze çıkacak vaat ve yanlış beyanlarda bulunmaktan uzak durmaya çalışıyorum. Süreci her açıdan inceleyip, masada tüm parçaları net görmeye çalışarak bütünden hareketle doğru strateji geliştirmeye çalışıyorum. Dikkatli ve temkinli gitmek her zaman en iyi yöntemdir.
 
"Elazığ’ın Çok Yönlü Analizini Yaptırdım. Çözülemeyecek Sorun Yok"
Yalnızca kampanyalarımız için değil, hayatımın geneli içinde ayrıntıyı önemseyen dikkat temelli bir yaklaşımım var. Benim için bazen hakikat ayrıntıda gizlidir. Bu yüzden ayrıntı ya da küçük şey yoktur aslında. Birleştirilmesi gereken irili-ufaklı parçalardan oluşan bütün vardır. Elazığ’a da böyle bakıyorum. Bunun için seçim sonucu ne olursa olsun Elazığ’ın hizmetine sunulmak üzere hazırlanmış çok yönlü, bütüncül şehir analizi hazırladım. Belediyemizin sorunlarını aşmasını sağlayacak reel ve ufuk kazandıracak rapor ve analiz dosyalarıyla çözemeyeceğimiz sorun yoktur.
 
“İlhamımızı Milletimizden Alıyoruz”  
Bu süreçte değerlendirmelerimizi gittiğimiz her ortamda herkesle paylaşıyoruz. Genel olarak olumlu karşılanan düşüncelerimiz, ilk anda karşı duruyormuş gibi görünenler tarafından dahi konuştukça kolaylıkla teveccüh göre biliyor. Kamuoyunun, geride bir seçim kampanyası bırakmış olmamız hasebiyle bize olan teveccühüne layık olacağız. Ki bu teveccüh bizi bu yola itmiştir. Bu teveccühten alıyoruz ilhamımızı. Ve hamd olsun bu teveccüh sessiz ama derinden katlanarak büyüyor.
 
"Kazanan Elazığ Olsun, O Kazandığında Hepimiz Kazanmış Olacağız"
Sonuçta bu seçimin kaybedeni, bizi eskiye götürmek isteyenler olsun. Kaybeden hak ve hukuk bilmezler olsun. Kaybeden millet ve kamu malı düşmanları olsun. Onlar kaybetsin diye ölene kadar çabalamaya ve mücadeleye devam edeceğiz. Bu seçimin sonunda kazanan aziz milletimiz, aziz şehrimiz El-Aziz olsun. Bu uğurda da hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Çabamız hayatımızın sonuna kadar her platformda devam edecektir inşallah. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom