Sağ Şerit Uygulaması Hayata Geçti

Öğretmenevi'nden Karayollarına kadar sağ şerit toplu taşıma araçlarının

Sağ Şerit Uygulaması Hayata Geçti Güncel
ŞÖFÖRLERDEN BELEDİYE’YE TEŞEKKÜR
Daha önce birçok büyükşehirde trafiği rahatlatmak amacıyla uygulanan ve başarılı sonuçlar veren sağ şerit toplu taşıma araçlarının uygulaması Elazığ’da merkezi caddelerden olan Zübeyde Hanım Caddesi’nde uygulanmaya başladı. Uygulamadan hem toplu taşıma araç şoförleri hem de taşıt sürücüleri memnun. 
 
UYGULAMA HAYATA GEÇTİ
Yapılan çalışma sayesinde Abdullahpaşa, Hilalkent, Bahçelievler, Çayda Çıra ve Zafran Mahalleleriyle, Hastahaneler ve Fırat Üniversitesine giden toplu taşıma araçlarının yoğunlukla kullandığı Zübeyde Hanım Caddesinde toplu taşıma seferleri yapan minibüs, otobüs ve taksiler yolun sağ şeridini kullanırken, sol şeritten de sürücüler bekleme yapmadan yolu kullanabiliyorlar. 
 
EKİPLER SÜREKLİ UYARI YAPIYOR
14 Kasım Perşembe günü başlayan uygulamaya toplu taşıma sürücüleri ve normal araç sürücülerinin büyük bir çoğunlukla uyduğu görülürken, uygulamadan haberdar olmayan sürücülerde belediye trafik ekipleri tarafından uyarıldı. Vatandaşlara ilk aşamada ceza-i işlem uygulamak taraftarı olmadıklarını söyleyen Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Ayık, sürücülerin bu uygulamaya kendi rahatlıkları için riayet edeceklerini düşündüğünü belirtti.
 
UYARI LEVHALARI YERLEŞTİRİLDİ
İl dışından gelen sürücüler ve yapılan duyurulara karşın yeni uygulamadan haberdar olmayan sürücülerin de ceza-i işleme maruz kalmaması içinde Öğretmenevi önünden başlayarak Karayolları Bölge Müdürlüğü kavşağına kadar iki yönlü olarak uyarı levhaları yerleştiren ekipler, birkaç gün içinde de yol üzerine uyarı yazıları yazacaklar. 
 
PARK EDEN ARAÇLAR ÇEKİLECEK
Tüm uyarı ve duyurulara rağmen kurallara uymayan ve araç park eden ekiplere ise ceza-i işlem uygulanacak. Özellikle araç parkı yapan araçlar ise trafiğin akışını durdurmamak için çekiciyle bulunduğu noktadan kaldırılacak.
 
SÜRÜCÜLER UYGULAMADAN MEMNUN
Elazığ Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından uygulama koyulan sağ şerit toplu taşıma araçlarının uygulaması sürücülerin de beğenisini kazandı. Uygulamanın çok güzel bir çalışma olduğunu ve buradaki araç parkının kaldırılıp, toplu taşıma araçlarının güzergâhına verilmesinin son derece yerinde bir çalışma olduğunu belirten sürücüler : “Çok mükemmel bir çalışma, biz toplu taşıma sürücüleri olarak bu uygulamadan son derece memnunuz, sürücülerimizden ricamız bu yolda araç parkı yapmaması.”
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom