Evcilik Oyunu

Evcilik Oyunu

Son günlerde bazı gazeteci büyüklerim köşelerinde önemli bir konuyu gündeme getirdi. Yeni Ufuk Gazetesinden Sayın Nafiz Koca, Yeni Çağ Gazetesinden ise Mustafa Doğan’ın köşelerine taşıdığı bu konunun ardından Türkiye Faal Futbol Antrenörler Derneği Elazığ Şube Başkanı Münir Yılmaz abimiz ve Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sayın Şahin Şerifoğulları ortak bir basın bildirisi yayınlayarak konu ile ilgili olarak hassasiyetlerini ortaya koydular.
Elazığ’ın Spor’unu ilgilendiren böylesi bir olaya her iki Spor taban birliklerimizin ortak tepki koyması beni mutlu ederken, her zaman bu birlikteliği de yakalamamız gerektiğini düşünüyorum.
Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Sedat Acar’ın, Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı için görevinden istifa etmesinin ardından Elazığ Valiliği, Spor’un başına farklı bir kurumdan spor ile ilgisi olmayan bir bürokratımızı vekaleten görevlendirmiş.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünde bu görevi yapabilecek Şube Müdürü sayısı yeteri kadar fazlayken, Elazığ’ın Spor’unu yönetmek için kuruma ve Spor’a yabancı birinin atanmasında nasıl bir mantığın yürütüldüğünü merak etmekteyim.
Bu atamayı yapan Sayın Valilik makamı sadece Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü değil, Fırat Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Meslek Yüksek Okulunu ayrıca Fırat Üniversitesi Spor Yöneticiliği Bölümünü de itibarsız hale getirmiştir.
Elazığ’ı yöneten insanların Elazığspor’a küs, Elazığ’ın genel anlamda Spor’una yabancı olma hakları yoktur.
Umarım bu yanlıştan kısa sürede dönülür.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom