Tek Çare Galibiyet

Tek Çare Galibiyet

Haftalardır galibiyet alamayan ve büyük bir sıkıntı içerisine düşen Elazığspor’un, artık tek kurtuluşu sahadan alacağı başarılı sonuçlara bağlı. Dolayısı ile bundan sonraki sürecte sorumluluğun büyük kısmı futbolcularda ve teknik heyyete olacak.

Elazığspor yönetimi ve kulüp içerisinde yer alan profesyonel yöneticiler, “adımız Hıdır elimizden gelen budur” diyerek, tamamen kenara çıktılar ve onlarda takımdan gele bilecek sürpriz bir sonuç beklemeye başladılar. Elazığspor yönetimi o kadar çaresiz kaldıki haksız yere Bilica’ya verilen 5 maç oynamama cezasını, lobi oluşturarak 4 maça dahi indirme becerisini gösteremedi. Kendileri ve profesyonel yöneticiler ile ilgili zaten basiretleri bağlandı hiç bir karar alamıyorlar.

O zaman yapılacak tek iş var, çıkıpta aslanlar gibi, hocanızın, futbolcularınızın hatta kulüp menejerlerinizin arkasında durarak, tüm enerjinizi ve dikkatinizi takıma harcayacaksınız. Ardından ise takımın sahadan galibiyet ile ayrılmasını bekleyeceksiniz. Bu saatten sonra şehirden veya başka kişilerden destek mestek artık gelmez Elazığspor’a. Taraftar ümidini tamamen yitirmiş durumda, geçen sezonki havadan hiç eser kalmamış şehirde.

Hep birlikte dua edelim Elazığspor Gaziantep deplasmanından puan yada puanlar ile dönsün. Buradan alınacak sürpriz bir sonuç belki ümitlerin yeniden yeşermesine neden ola bilir. Ardından içeride oynayacağımız Bursaspor karşılaşması “ ya tamam ya devam” maçı olur Elazığspor için.

Elazığspor’da bunca sakat ve cezalıların olduğu bir ortamda, deplasmanda Gaziantepspor’dan puan almak zor görünsede, çiceği burnunda hocaları Sergen Yalçın’ın ilk maçında hata yapa bileceğini düşünüyorum. Belki bu hataları değerlendire bilir isek, o zaman sürpriz yapa biliriz diye düşünüyorum.

Süper lig’de devre arasına kaldı 6 hafta. Sezonun ikinci devresine umutlu başlaya bilmemiz için kalan bu 6 maçın, 2’sini galibiyet, 1 tanesinide beraberlik ile geçmemiz şart. Galatasaray ve Beşiktaş maçlarını geçer isek, geride kalan Gaziantepspor, Bursaspor, Antalyaspor ve Çaykurrizespor maçlarından mutlaka enaz 7 puan toplamalıyız. Aksi halde ikinci dönem lig’de kalmanın değilde, seneye “2. Lig’de nasıl bir takım olsun” onun hesabını yaparız!

Bu nedenle futbolcu kardeşlerime birkez daha hatırlatıyorum. Artık bu takımın, bu güzide şehirin ve hatta sizin kaderiniz tamamen sizin elinizde. Eğerki tüm dikkatinizi ve konsantrenizi sahaya verir iseniz, belki bir sürprizi daha başararak yeniden bir tarih yazar bilirsiniz.

Bizimde bundan sonra sizin için yapacağımız tek iş, şans dilemek ve dua etmekten öteye gitmeyecek. Rabbim bu sıkıntılı ve zorllu günlerde yardımcınız olsun....

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom