PTT Meydanında Aşure Dağıtıldı

Elazığ Belediyesi Muharrem ayı dolayısıyla Postane Meydanı’nda aşure ikramında bulundu.

PTT Meydanında Aşure Dağıtıldı Güncel
Anadolu Alevi Bektaşi Kültür Derneği ile ortaklaşa düzenlenen programa Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak, Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Çoban,protokol üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Anadolu Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Çoban, “Bugün burada bulunmamızın en büyük nedeni birlikteliğin beraberliğin ve kardeşliğin pekiştiği aylardan biri olan Kerbela yani matem ayı. Elazığ Belediyemiz ve Anadolu Alevi Kültür Derneği'nin düzenlemiş olduğu 12. Aşure Şöleni'ne hepiniz hoş geldiniz.” dedi. 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise açıklamasında şunları söyledi: “Önemli bir ayı yaşadık. Ramazan ayından sonra en önemli aylardan birisi Muharrem Ayı'nı idrak ettik. Birlik, beraberlik ve güzellikler içerisinde sevginin, saygının, kardeşliğin en yüksek noktada temsil edildiği böyle nice güzel günlerde buluşmak ümidiyle herkese saygılarımı sunuyorum.”
Elazığ Valisi Ömer Faruk Koçak ise birlik beraberlik vurgusu yaparak ,”Her türlü ayrımcılığa ve ötekeliştirmeye karşı birliğimizi, beraberliğimizi devam ettirmemiz gereken günler yaşıyoruz. Biz çokluktan birliğe gitmenin felsefesini en iyi anlayan, çokluğun birlikten kaynaklandığını ve değişik renklerin hepsinin aslında tek bir renge gittiğini bilen bu kültürle yoğrulmuş bezenmiş bir milletiz. Muharrem ayı hepimize mübarek olsun.”dedi.
Daha sonra Vali Ömer Faruk KOÇAK, Belediye Başkanı Süleyman SELMANOĞLU ve protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom