Tarihi ilçe Palu'dan kış manzaraları

Murat Nehri Havzası'nın tarihi yerleşkesi Palu, kar yağışı sonrası kaplanan beyaz örtüsü ile farklı bir güzelliğe büründü.

Tarihi ilçe Palu'dan kış manzaraları Güncel

Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapan ve İpek Yolu üzerinde bulunan Elazığ'ın tarihi ilçesi, kış mevsiminde de muhteşem manzarasıyla göz kamaştırıyor.

Zamana meydan okumaya çalışan, Urartulardan kalma kale, Selçuklu dönemine ait Ulu Cami, 4. Murat Köprüsü ve Ermeni Kilisesi gibi birçok tarihi yapı, beyaz örtü ile doğa ve tarihseverlerin büyük ilgisini çekiyor.

Bereketi ile havzayı şenlendiren Murat Nehri üzerinde ve kenarında balık tutan yöre halkı da soğuk havaya aldırış etmeden sabırla nasiplerinin ağlarına takılmasını bekliyor.

Yörede küçükbaş hayvancılıkla uğraşan köylüler ise hayvanlarının su ihtiyaçlarını gidermek için nehrin kenarına getirdi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...