Yeni Hükümet Konağı Nereye Yapılmalı ?

2014 Yılında Yapılması Düşünülen Yeni Hükümet Konağı

Yeni Hükümet Konağı Nereye Yapılmalı ? Güncel
Hükümet Konağı yer tespitinin yapılabilmesi amacıyla, Vali Yardımcısı Mesut GENÇTÜRK koordinasyonunda 23 Eylül 2013 tarihinden itibaren çalışmalara başlanmış ve
 
a)Yer alternatiflerinin belirlenmesi,
 
b)Yer tespiti için kriterlerin belirlenmesi,
 
c)Taslak kriterlerin oluşturulması,
 
ç) İdareciler ile alternatif yerler hakkında istişare yapılması,
 
d)Halktan 150 ve çalışanlardan 100 kişi ile odak grup çalışması Aşamalarından geçilmiştir.
 
Odak grup çalışmalarında;
 
04.11.2013 Pazartesi günü 50 kadın, 50 erkek toplam 100 vatandaşımız 6 kriterin bulunduğu ankete,  Hükümet Konağında görev yapan 50 personelimiz de 8 kriterin bulunduğu ankete katılarak 150 kişi üzerinde odak grup çalışması yapılmıştır.
 
Kriterlerdeki sayısal farklılığın sebebi, vatandaşlarımızı doğrudan ilgilendiren hususlar ile görev yapacak personeli doğrudan ilgilendirecek hususlar arasında farkların bulunmasıdır.
 
06.11.2013 Çarşamba günü ikinci bir odak grup çalışması yapılarak, 50 vatandaşımız ile 50 personelimizin görüşlerine başvurulmak suretiyle  100 kişinin düşünceleri alınmıştır.
 
Böylece toplam 250 kişiodak grup çalışmasına  katılmıştır.
 
Çalışmanın son safhasında 19 Kasım 2013 Salı gününden itibaren 10 gün süre ile www.elazig.gov.tr adresinden de anket düzenlenecektir. Web sitemizden yapılan anketin sonuçları ve daha önce yapılan odak grup çalışmaları Sayın Valimizin başkanlığında toplanacak bir heyet tarafından değerlendirildikten sonra kamuoyuna açıklanacaktır. Heyette Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü, Karayolları Bölge Müdürü, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı, Şöförler Odası Başkanı, Şehir ve Bölge Plancıları ve konuyla ilgili Sivil Toplum Kuruluşları yer alacaktır.
 
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom