Elazığ'da Lojistik Depo Kuruluyor

AFAD, aralarında Elazığ'ın da olduğu 27 ilde lojistik depo kuracak

Elazığ'da Lojistik Depo Kuruluyor Güncel
AFAD, yardımların en kısa sürede afet bölgelerine ulaştırılması hedefiyle 15 bölgede, 27 farklı ilde yeni nesil "Afet Lojistik Depoları" kuracak. Depolar sayesinde Türkiye'nin afet lojistik kapasitesinde önemli bir artış sağlanacak. Depolardaki yardım malzemeleri ise dünyada ilk defa uygulanacak yeni yöntemle tırlarla ve gemilerle hızlı bir şekilde afet bölgelerine sevk edilecek. Bu depolarla birlikte planlanan taşıma sistemiyle afet olduktan sonraki ilk saatlerde ihtiyaç duyulan yardımın yüzde 40'ının afet bölgesine ulaştırılması amaçlanıyor.
 
Türkiye'nin pek çok bölgesinde ilgili kurumlarla birlikte alan çalışması yapan AFAD, depoların kurulacağı yerleri, bölgelerin afet ve afet türlerine maruz kalma sıklığı, ortalama yıllık hasar görebilirlik oranı, ulaşım ve nüfus özelliklerini dikkate alarak belirledi. AFAD, depolar aracılığıyla yardım malzemelerinin korunması, okyanus ötesi taşımacılığa uygun standartlarda afet bölgelerine ulaştırılması ve tüm bu süreçlerin takibi konusunda dünyada daha önce hiç kullanılmamış bir konsepti uygulayacak. 
 
Temel atma töreni Aralık'ta 
Türkiye'ye komşu ülkelerde ve bölgede olabilecek afetler de düşünülerek yerleri belirlenen 27 yeni depo, Adana, Adıyaman, Afyon, Aksaray, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Hatay, Manisa, Kahramanmaraş, Kastamonu, Kırıkkale, Kocaeli, Muğla, Muş, Samsun, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova'da kurulacak. 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom