“Kılavuz Yüzey Döşeme”

Engelli vatandaşlar için kılavuz yüzey döşemesi yapıldı.

“Kılavuz Yüzey Döşeme” Güncel

Elazığ Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından görme engelli vatandaşlar için Belediye binasının ön ve arka girişleri ile tüm katlarına kılavuz yüzey döşemesi yapıldı. Toplu taşıma araçlarıyla Belediye binasına gelen görme engelli vatandaşlar için asansörlerin yan tarafına da kabartma yazıyla kat planı yazıldı. Böylece görme engelli vatandaşlar belediye binasındaki işlerini kılavuz yüzey ve kabartma yazı sayesinde tek başına yürütebilecek.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin en işlek caddesi olan Gazi Caddesi’ne de kılavuz yüzey döşemesi yapıldı. Görme engelli vatandaşların tek başına yürüyebilmesi için yapılan kılavuz yüzey döşemesi Öğretmenevi önündeki otobüs durağından başlayarak tüm Gazi Caddesi boyunca uygulandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, “Engelli vatandaşları hiçbir zaman unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.

Başkan Selmanoğlu, Belediye olarak engelli vatandaşlar için birçok çalışma yaptıklarını, yapmaya da devam edeceklerini ifade etti.

Görme engelli vatandaşlar için kılavuz yüzey döşemesi çalışmasını başlattıklarını belirten Başkan Selmanoğlu, bu çalışmanın görme engelli vatandaşların işlemlerini yapmalarında kendilerine kolaylık sağlayacağını söyledi.

Başkan Selmanoğlu, şehrin işlek caddelerinde kılavuz yüzey döşenmesine başladıklarını ve en kısa sürede tamamlayacaklarını kaydetti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom