Diyarbakır’da tarih beyaza büründü

Diyarbakır'da, dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız yağan kar, UNESCO'nun dünya kültürel miraslar listesine aldığı Diyarbakır Surlarında kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Diyarbakır’da tarih beyaza büründü
Diyarbakır
Diyarbakır’da, dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız yağan kar, UNESCO’nun dünya kültürel miraslar listesine aldığı Diyarbakır Surlarında kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.

Son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı geçtiğimiz günlerde yerini yağışlı havaya bıraktı. Dün akşam saatlerinden itibaren aralıksız devam eden kar yağışı nedeni ile kent beyaza bürünürken, trafikte aksamalar yaşandı. Kar yağışının etkisi ile oluşan buzlanma şoförlere zor anlar yaşattı. Kaygan zeminin azizliğine uğramak istemeyen vatandaşlar da kaldırım kenarlarından ilerledi.

Öte yandan kar yağışını fırsat bilen vatandaşlar da Diyarbakır Surları etrafında toplanarak kartopu oynamanın keyfini çıkardı. Bazı vatandaşlar, kartpostallık görüntülerin oluştuğu UNESCO’nun dünya kültürel miraslar listesinde bulunan Diyarbakır Surlarına çıkarken, bazı vatandaşlar ise surların önünde fotoğraf çektirdi.

Sömestr tatili nedeni ile okula gitmeyen çocuklar da kendilerini karın içine attı. Kartopu oynayıp kardan adam yapan çocuklar, doyasıya eğlendi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom | Malatya Haberleri - kayisihaber.com
Savcılığa hem site olarak hem de hizmet aldığımız firma olarak ayrı ayrı suç duyurusunda bulunduk. Siz illegal link eklemeye devam edin lütfen. Şimdiye kadar hep vazgeçersiniz diye sustuk. Gerekli işlemler avukatımız aracılığıyla başlatıldı. Şikayetimizi asla geri çekmeyeceğiz. Asla! ...