DÜŞTÜK (MÜ) ?

DÜŞTÜK (MÜ) ?

Elazığspor’a sezon başında yapılan idari atamaların olumsuz sonuçlar doğurabileceğini, yetki karmaşalarının yaşanabileceğini ve takıma negatif yansımaları olacağını taraftardan, medya’ya, spor camiasından, eski futbolculara kadar Elazığspor’u seven, yakından takip eden herkesin yazdığını çizdiğini yorumlar yaptığını unutmak mümkün değil.

Sezon başında yapılan yanlış transfer politikası, bugüne kadar hep yanlışlar silsilesiyle devam ederken, futbol’un (f)’ sinden anlamayan insanların bu transferlerde etkili olması bugün itibariyle Elazığspor’un düştüğü durumları özetlemektedir bizlere.
Gaziantepspor karşılaşmasının ardından İkinci Başkanlardan Sayın Zafer Yetiş şimdiye kadar yönetim kanadından kimsenin konuşamadığı, cesaret edemediği bir durum değerlendirmesi yaparak geçte kalmış olsa gerçeklerle yüzleşti.
İkinci Başkan Yetiş, Selçuk Öztürk’ü istifaya davet etmenin yanlış olduğunu savunurken, Başkanı yanlış yönlendiren insanların olduğunu iddia etti ve Başkan’ın futboldan anlamadığını, kendisini hataya sürükleyenlerden hesap sorması gerektiğini savundu.

Bende Sayın Yetiş’e soruyorum. Futbol Şube Sorumlusuyken ve İkinci Başkan iken, Başkanı yanlış yönlendirenleri neden durdurmadınız ? Başkanı uyardınız mı ? ve ya kendinizi dinletebildiniz mi ? Açıklamalarınızdan anlaşılan o ki çabalarınız yeterli olmamış o zaman bu süre zarfı içinde Futbol Şube Sorumluluğundan neden ikinci Başkanlığa geçtiniz neden istifa etmediniz ?
Maalesef Sayın Başkan, bu süreç içinde kendini  yanlış yönlendirenlerden vazgeçemediği gibi bu işi bilen, kendisine destek veren, camianın önde gelen insanlarını da Elazığspor dan uzaklaştırmıştır. Camianın önde gelen eski futbolcuları, kaptanları ile yapmak istediği istişare toplantısında katılımın az olması, beklenen ilgilin olmaması bu tespitimi yeteri kadar ortaya koyuyor zaten.
Lig’de bulunduğumuz konum itibariyle artık Yönetim kanadının kendini savunacak bir hali kalmamıştır. Durum ortadadır ve bugüne kadar  iyi niyetli yönetim örneği sergilemek isteyen yöneticilerimiz maalesef kötü niyetli kişiler tarafından yanlış yönlendirilerek abluka altına alınmıştır.
Yazımın başlığında da bahsettiğim gibi şimdilerde camianın birbirine sorduğu tek soru var. Düştük mü ?
Lig’in 12. Haftasında farklı hesaplar yapmamız gerekirken çok erken olmasına rağmen bu ligde kalır mıyız ? düştük mü ? hesapları yapılmaya başlandı.

Yapılan bu kadar hataların ardından, artık doğru zamanlama ve planlama yapılarak daha fazla yapılabilecek hataların önüne geçmek adına hem bu yılımızı hem de gelecek yıllarımızı garanti altına almamız gerekiyor.
Geçen yıl Süper Lig’den düşen Orduspor ve Mersin İdman Yurdu’nun yaptığı tespitleri, teşhisleri mutlaka Elazığspor’un biran önce geç kalmadan hayata geçirmesi gerekiyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom