Gaziantep Üniversitesi ve Prof. Dr. Türkay Dereli

Gaziantep Üniversitesi ve Prof. Dr. Türkay Dereli
Son dönemde şu bilgisayar ve internete o kadar bağımlı olduk ki artık tüm işlemleri buradan yapar olduk.
 
Sadece bireyler değil, kurumlarda bu değişime ayak uydurmakta aslında zorlanmadılar.
 
Resmi kurumlara olan borcunuz, yazışmalarınız, izinleriniz vb diğer birçok kurum işlemlerini EBYS denilen Elektronik Belge Yönetim Sistemi, e-posta, e-yazışma, e-imza ve Kep denilen Kayıtlı Elektronik Posta sistemi sayesinde kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu gelişmeye Elazığ’da ayak uyduran iki kurum öncü olarak dikkat çekiyor.
 1. Elazığ Belediyesi
 2. Fırat Üniversitesi

Özellikle vatandaşların yoğun olarak işlem yaptığı kurumlardan olan Elazığ Belediyesinde, Belediye Teftiş Kurulu Müdürü Murat Alsu’nun bu alanda yaptığı çalışmalar hem belediye personelinin hem de vatandaşın işlerini kolaylaştırıyor.
 
Birçok evrak’ın istenmemesi ve işlemlerin hızlı yapılıp boş yere kâğıt harcanmaması da bu sistemin bazı katkıları. 

Elazığ’da da geçtiğimiz hafta Fırat Üniversitesi ve CBK SOFT işbirliğiyle 2 gün süren bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Bölgeden birçok Üniversitenin Rektörü, Rektör Yardımcısı, Genel Sekreteri ve Daire Başkanı Elazığ’da bir araya geldi.

Yazarlığımızın haricinde spikerlik ve sunuculuk yönümüzü de, zaman zaman gelen nazik davetleri kıramayarak sürdüren biri olarak bende burada yer aldım.
 
Sistemin işleyişi, katkıları ve benzeri birçok durum hakkında da bilgi sahibi oldum.

Program içerisinde Fırat Üniversitesi de dâhil olmak üzere birçok üniversiteden üst düzey davetli, programda söz alıp uygulama hakkında görüşlerini belirttiler.

Bilgilendirme toplantısının son günün de, son konuşmacı olarak da Gaziantep Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr Türkay Dereli hocamız söz aldı.

Prof. Dr Türkay Dereli hocanın da konuşmasında ifade ettiği gibi bu tür toplantılarda son gün, son konuşmacı olmak biraz şansızlıktır ve katılımcılar kendisinden kısa bir konuşma yapmasını beklerler. 

Prof. Dr Dereli hoca da öyle yaptı…

Akışkan ve keyifli sohbet tarzı konuşmasıyla bir akademisyenden ziyade kişisel gelişim edasıyla katılımcılara kısa ama önemli mesajlar verdi. Öyle ki bir süre sonra dinleyiciler konuşmanın sonlanmasını değil, devam etmesini istedi.

Özellikle güven başlığı altındaki sözleri ve Gaziantep Üniversitesinin bu alanda yaptığı çalışmalar ise takdire şayandı. 

Çalıştığınız kuruma farklı bir hava katmak istiyor ve bu kurumda da üst düzeyde bir yöneticiyseniz şayet, yolunuz Gaziantep’e düşer mutlaka…

O halde Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğüne gidin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr Türkay Dereli hocayı rahatsız edin derim, pişman olmazsınız…
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom