Elazığ Belediyesin'den Hizmet Atağı

Selmanoğlu; "Raylı sistem geliyor, Galericiler Sitesinin Temeli Atılıyor"

Elazığ Belediyesin'den Hizmet Atağı Güncel
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu döneminde araç makine parkına dâhil edilen 113 aracın toplu tanıtımı ve açılışı gerçekleştirildi. İstasyon Meydanı’nda düzenlenen törene Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Belediye hizmetlerini daha seri bir şekilde sürdürebilmek için 113 hizmet ve iş aracını makine parkı bünyesine dâhil ettiklerini belirten Başkan Selmanoğlu, bugüne kadar tanıtmadıkları bu araçların şehrimize hayırlı olmasını dileyerek, Elazığ halkına da yeni müjdeler verdi.
 
BELEDİYE OLARAK HER YERDEYİZ
Konuşmasında “Bu aziz diyara hep birlikte hizmet için Belediyenin tüm birimlerinin el ele vererek çalıştığını” ifade eden Başkan Selmanoğlu, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 
“Görevde bulunduğumuz zaman zarfında 113 hizmet aracı ve iş makinesini makine parkına dâhil ettik. Geçmişte aldığımız araçların tanıtımını sizlere yapmamıştık. Yaptığımız bu kadar hizmeti bu araçlarla gerçekleştirdik. Ekibimizin bu konuda ciddi gayretleri oldu, hizmetlerin aksamaması için araçlarımızı şehre kazandırdık. Rabbim 10 yıl Belediye Başkanlığını nasip etti. Bundan sonrada nasip ederse Elazığ’ımızı daha güzel günlere taşıyacağız. Dün Hicret Mahallesi köprülü kavşağın açılışını yaptık. Hicret Mahallesi’ndeki bu hizmet için trilyonlarca lira para harcadık. 

TIBBİ STERİLAZASYON FABRİKASI DEVREYE GİRİYOR
İnşallah Allah nasip ederse Tıbbi Siterilazasyon fabrikasını devreye koyacağız. Belediyemiz şehrin her yerinde farklı bir çalışmaya imza atıyor. Vakıf binaları, kuran kurslarımızın yapımında, Cami ve mescit yapımında Belediyemiz çalışmalar yürütüyor. Açtığımız yollar, bulvarlar, kavşaklar, sosyal donatı alanları ilimize ayrı bir güzellik kattı.
 
İlimizin alt ve üst yapı çalışmalarında üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getiriyoruz. Doğalgaz çalışmalarından dolayı yollar bozuldu. Bizlerde Belediye olarak yüzde 90 oranında yollarımızın onarımını yaptık. Kısa sürede tüm yollarımızın onarımını yapacağız.
 
MAKİNE PARKINA 113 ARAÇ 
Belediye bünyesine 1 adet Finişer (Asfalt Serim Makinesi),2 adet asfalt kesim aracı Freze,7 adet damperli kamyon,5 adet çekici ve kanal açma aracı,1 adet vidanjör,1 adet vinç,1 adet hidrolik tertibatlı distribütör, 2 adet yarım römorklu tanker, 2 adet asfalt nakil tankeri,1 adet greyder, 4 adet büyük yüklenici kepçe,1 adet ekskavatör, 8 adet kazıcı ve yükleyici iş makinesi, 22 adet kamyonet, 2 adet otobüs, 6 adet binek hizmet aracı, 3 adet semitreyler, 5 adet kompresör, 6 adet vakumlu yol süpürme aracı, 2 adet itfaiye arazözü, 1 adet çok fonksiyonlu itfaiye arama kurtarma aracı, 1 adet itfaiye öncü kılavuz aracı, 5 adet minibüs, 2 adet cenaze nakil aracı, 1 adet kompaktör, 3 adet ekipmanlı traktör, 7 adet motosiklet, 1 adet çöp kompaktörü, 1 adet asfalt tırı, 1 adet kar küreme temizleme aracı, 1 adet kar küreme ve tuz aracı, 1 adet küçük silindir, 5 adet orta boy çöp toplama aracı ve 1 adet vinç kurtarıcı makine parkına dahil edildi.
 
GALERİCİLER SİTESİ’NİN TEMELİ ATILIYOR
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, hizmet araçlarının toplu tanıtım töreninde Galericiler Sitesi ile ilgili de bilgi verdi. Başkan Selmanoğlu, “Hem vatandaşlarımız hem de oto galericiler bu konuda sıkıntı yaşıyorlardı. Güney Çevre Yolunda 50 dönüm arazi üzerine 104 işyerinin yapımına başlıyoruz. 10 gün içinde temelini atacağız. Galericilerimizi ve vatandaşlarımızı bu sıkıntıdan kurtaracağız” dedi.
 
BAŞKAN SELMANOĞLU: “BAŞBAKANIMIZA TEŞEKKÜRLER”  180 DÖNÜMLÜK TERMİNAL BİNASI PROJESİ BİTTİ 
Başkan Selmanoğlu, “Yeni yapılacak terminal binasının büyük şehirlerin terminal binasından güzel olacağını ve Güney Çevre Yolu üzerinde 180 dönüm alana inşa edileceğini belirtti. Terminal binasının ilimize kazandırılmasında önemli etken Başbakanımızdır. Sayın Başbakanımıza Elazığ adına şükranlarımızı sunuyorum. Geçen hafta 180 dönüm arsa üzerine kurulacak terminal binasının yapılması için imzalar atıldı ve Belediyemize yazı geldi. İnşallah önümüzdeki günlerde bu güzel tesisin temelini atacağız” dedi.
 
HAFİF RAYLI SİSTEM İÇİN GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu toplu araç tanıtım töreninde bir müjde daha vererek Öğretmenevi’nden Fırat Üniversitesi kavşağına kadar hafif raylı sistem için Devlet Demir Yolları bir önceki daire Başkanı Suat Altın bey ile görüşmeler devam ettiğini söyleyen Başkan Selmanoğlu, zamanla bu mesafenin uzatılacağını ve aynı zamanda raylı sistemin yanlarından araçların seyredeceğini söyledi. 
 
Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu konuşmasının sonunda mesai arkadaşlarına teşekkür ederek bundan sonra da aynı tempo ile şehre hizmet için çalışacaklarını söyledi. 113 hizmet aracının da ilimize hayırlı olmasını belirten Başkan Selmanoğlu, 3 itfaiye aracı ile 5 otobüsün ulaşım filosuna katılacağını da söyledi.
 
İstasyon Meydanı’nda düzenlenen tören sonrasında alınan yeni hizmet araçları dualarla hizmete girdi. Daha sonra araçlar şehir merkezinde şehir turu attı.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom