Başkan Öztürk'ten Açıklama Var

Başkan Selçuk Öztürk Bursaspor karşılaşması ile ilgili açıklamalarda bulundu

Başkan Öztürk'ten Açıklama Var Spor
13. Hafta Elazığspor - Bursaspor karşılaşması ile ilgili olarak Elazığspor klübünden resmi açıklama geldi açıklamada "29/11/2013 tarihinde Elazığ Atatürk Stadyumunda oynanan Elazığspor – Bursaspor Spor Toto Süper Lig 13. Hafta karşılaşmasında görev yapan Hakem İlker Meral’ın maç esnasında verdiği kararların, Kulübümüz tarafından bardağı taşıran son damla olduğunu belirtmek isteriz.
 
Geçen sezon Şükrü Saraçoğlu Stadyumunda oynanan Fenerbahçe ve Elazığ Atatürk Stadyumunda oynanan Beşiktaş karşılaşmalarında da görev yapan İlker Meral, takımımızın aleyhine verdiği kararların arkasında kasıt olduğunu son olarak yönettiği Bursaspor karşılaşmasında da ortaya koymuştur.
 
Hakem İlker Meral’ın Bursaspor karşılaşmasının 16. Dakikasında vermiş olduğu penaltı kararında oyuncumuz tarafından yapılan müdahalenin bariz korner çizgisi dışında olduğu için kural hatası sayılacağından ve bu karar verilirken çizgi hakeminin neden doğru kararda etkili olmadığını, ayrıca maçın ilerleyen dakikalarında futbolcumuz Serdar Gürler’in rakip ceza sahası içerisinde düşürülmesine rağmen, lehimize penaltı verilmemesinin İlker Meral’ın taraflı karşılaşma yönettiğini açıkça ortaya koymaktadır.
 
Ayrıca maçın 58. Dakikasında İlker Meral’ın futbolcumuz Pape Habib Sow ve rakip futbolcu Serdar Aziz’i kırmızı kart göstererek oyundan attığı pozisyonun fazlasıyla ağır olduğunu, bu hafta sonu izlediğimiz farklı takımların karşılaşmalarında da verilen kararlarda görmüş olduk.
 
Daha önce kırmızı kart görerek 5 maç ceza alan defans oyuncumuz Fabio Bilica’dan sonra Pape Habib Sow’un da kırmızı kart görerek haksız yere oyundan atılarak Elazığspor’un defans hattının çökertilmesi mi istenmektedir.
 
Hakem İlker Meral’ın maçın sonucunu etkileyecek kararlar vermesinde, Balıkesir Bölgesi hakemi olduğundan tarafsızlık ilkesini kaybetmiş midir, anlamakta güçlük çekmekteyiz.
 
Bursaspor maçında bütün spor otoritelerinin tereddütsüz hem fikir olduğu bu hakem hataları, Kulübümüzün sıkıntılarını aşmayı planladığı bugünlerde, emek hırsızlığından başka bir sonuç doğurmamaktadır.
 
Bu hatalarla kulübümüze vermiş olduğu ağır hasarın, maçın hakemi İlker Meral’ın da vicdanına ağır hasar vereceğini düşünmekteyiz.
 
Bu haksızlıkların devam etmesi halinde tepkilerimizin daha ağır olacağını ve aynı zamanda son oynadığımız Bursaspor maçında ki kural hatası nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonumuza itiraz ederek maçın yeniden oynanmasını talep edeceğiz.
 
Ayrıca ülkemiz haritasının 3/1’ine bakıldığı zaman maalesef Elazığspor’dan başka Süper Lig takımı bulunmayıp bölgemiz insanlarını onurlu ve şerefli bir şekilde temsil etmeye çalışan Kulübümüz, acaba belli kesimler tarafından en zayıf halka olarak mı görülüyor? sorusunun cevabını da kamuoyu vicdanına bırakıyoruz." denildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom