Prof.Dr Açık Konferans Verdi

Prof. Dr Yasemin Açık Ankara'da Konferans Verdi

Prof.Dr Açık Konferans Verdi Güncel
Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı ve Elâzığ İş Kadınları Derneği (ELİKAD) Başkanı Prof.Dr. Yasemin AÇIK, Ankara Elâzığ Kültür Derneğinde "Türk Kadınının Girişimciliği ve Çalışan Kadınların Sorunları" konusunda konferans verdi.
 
Bilim İnsanlığının yanısıra birçok sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik görevlerini yürüten AÇIK, Elâzığ İş Kadınları Derneğini (ELİKAD) kurarak, Elâzığ`da bulunan girişimci kadınlar arasında ortaklıklar oluşturmak, girişimci kadın sayısını artırmak ve kadınların çalışma yaşamında yer almalarına katkı sağlamak amacıyla güçbirliği oluşturmayı hedeflediklerini belirterek bu konudaki faaliyetleri her geçen gün arttırdıklarını ifade etti.
 
1990 yılından beri sigara ile mücadele çalışmalarında bulunan Prof. Dr.Yasemin AÇIK, sigara, alkol ve bağımlılık yapıcı maddelere ek olarak; üreme sağlığı, ana çocuk sağlığı ve aile planlaması, kadının toplumsal statüsü, kadına karşı her türlü ayrımcılığın önlenmesi, kadına yönelik şiddet, karar ve yetki alma sürecinde kadın, çocuğa yönelik şiddet, engelli çocukların eğitimi, iş sağlığı ve güvenliği, sağlıklı kentler, çevre sağlığı gibi birçok konuda çalışmalar yaptıklarını kaydetti.
 
Katılımcıların sorularını da cevaplandıran Prof.Dr. Yasemin AÇIK'a vermiş olduğu konferanstan ve Elâzığ Kültür Derneğine bugüne kadar yapmış olduğu maddi ve manevi katkılarından dolayı Dernek Başkanı Prof.Dr. Haşim ÇAKIRBAY tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.
 
Daha sonra ise; Geliri Elâzığ ili dahilindeki ilk ve orta dereceli okullara bağışlanmak üzere, Elâzığ ve Ankara Elâzığ Kültür Derneği Genel Merkezi tarafından 25 -29 Haziran 2013 tarihleri arasında; Elâzığ'da düzenlenen "Elâzığlı Ressamlardan Eğitime Destek Amaçlı Resim Sergisi"ne 2'şer adet tablo ile katkı verdiklerinden dolayı Dernek üyelerinden; Hüveyda TEKTEMUR'a ve Nuran YÜKSELEN'e teşekkür belgeleri verildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom