Zamansız Atık Bırakanlara Ceza

Elazığ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada zamansız atık bırakanlara karşı cezai işlem uygulanacağı belirtildi

Zamansız Atık Bırakanlara Ceza Güncel
Belediye Temizlik İşleri Müdürü Adnan Çiçek, vatandaşların biraz daha hassas davranarak belirlenen zaman dilimlerinde atıkları bırakmalarını istedi. Çiçek, yaz aylarında gelişi güzel ve zamansız bırakılan atıkların çeşitli haşerelerin üremesine sebebiyet verdiğini belirtti.
 
Şehrin muhtelif mahallelerinde poşetli sistemle atıkların akşam 20.00 ile gece 24.00 saatleri arasında toplanıldığını ifade eden Temizlik Müdürü Adnan Çiçek, bu saatlerin öncesinde atık bırakanlara cezai işlem uygulanacağını söyleyerek açıklamasında şunları söyledi.
 “Özellikle yaz aylarında havaların ısınmasıyla birlikte zamansız bırakılan çöp ve evsel atıklar hem çirkin bir görüntüye hem de sağlıklı olmayan bir duruma yol açıyor, vatandaşlarımızdan daha da duyarlı davranmalarını rica ediyoruz. Zamansız bırakılan atıklar çeşitli haşerelerin üremesine sebebiyet vermekte. Şehrin birçok mahallesinde akşam 20.00 ile gece 24.00 saatleri arasında atıklar toplanmakta. Aksi hareket eden hemşerilerimize cezai işlem uygulanacağını bir kez daha belirtmek istiyorum.”

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom