Elazığ'da KCK Operasyonu

Tunceli ve Elazığ'da Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı.

Elazığ'da KCK Operasyonu Güncel
Tunceli ve Elazığ'da Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda 8 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin Tunceli'nin Ovacık İlçesi Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'un şehit edilmesi olayıyla bağlantılarının da araştırılacağı bilgisine ulaşıldı.
Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın KCK'ya yönelik sürdürdüğü bir soruşturma kapsamında bugün Tunceli Merkez, Ovacık, Pertek ilçeleri ile Elazığ'da jandarma ekipleri tarafından operasyonlar düzenlendi. Çeşitli zamanlarda yakalanan PKK'lıların verdiği ifadeler doğrultusunda başsavcılığın talitamıyla saat 04.00 sıralarında daha önce belirlenen 10 ayrı adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Ovacık ve köylerinde 6, Pertek'te 1 ve Ovacık'tan gittiği belirtilen 1 kişi de Elazığ kent merkezinde gözaltına alındı.
 
Operasyon düzenlenen adreslerde bilgisayar hardiskleri ile bir çok dökümanlara el konulduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 8 kişinin KCK yapılanması içinde yer alarak örgüte adam kazandırma, yardım ve yataklık gibi faaliyetlerde bulundukları belirtildi.
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom