'Kimseden Korkmayacağız'

Ak Parti Elazığ Belediye Başkan Adayı Mücahit Yanılmaz halka tanıtıldı

'Kimseden Korkmayacağız' Siyaset
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti Elazığ Belediye Başkan adayı olarak gösterilen Mücahit Yanılmaz, Elazığ’da davul-zurna eşliğinde karşılandı. AK Parti teşkilatı ve vatandaşlar tarafından Hankendi Beldesinde kaşılanan Yanılmaz konvoy eşliğinde şehir turu atıktan sonra AK Parti Elazığ Teşkilatı tarafından Yakup Kılıç Spor Salonu’nda düzenlenen aday tanıtım toplantısına katıldı.
 
Yanılmaz, burada yaptığı konuşmada 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerden sonra Elazığ’da yeni bir belediyecilik zihniyeti ortaya koyacaklarını belirterek, ‘’Biz belediyeyi kapalı kapılar ardından yönetmeyeceğiz. Bu belediyeyi sizlerle beraber, açık ve şeffaf bir şekilde yöneteceğiz’’ dedi.
 
İşte Yanılmaz'ın konuşmasından satır başları;
 
16 Başkan Yardımcım Varmış Gibi Hareket Edeceğim
“Biz 17 değerli arkadaşımızla birlikte aday olmanın gayreti içinde bir çalışmayı yaptık. Yaklaşık 3 aylık bir süre içinde 17 arkadaşım ev ev sokak sokak cadde cadde ak partinin adayı olmanın mücadelesini verdiler, anlatılar ne yapacaklarını, projelerini ve kendilerini Elazığlı hemşehrilerimize anlattılar: Elbette yola çıkarken hepimiz biliyorduk ki 17 arkadaşımızdan sadece bir arkadaşımız aday olacak. O bir arkadaşımızın aday olması diğer 16 arkadaşımızın beceriksiz olduğu anlamına gelmiyor. Haber: Vedat Yetik. Bütün arkadaşlarımız AK Parti’den aday adayı olmuş olan bütün arkadaşlarımızdan hangisi aday olursa olsun Elazığ’ı en güzel şekilde idare edeceğine inanıyorum. Bu süreci belirli bir olgunluk içinde belirli bir düzey içinde, asla birbirine iftira etmeden, güzel bir şekilde yürüten ve süreci sonuçlandıran bütün aday adayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Bunu şuradan açıklamayı görev biliyorum, diğer 16 aday adayı kardeşlerimizden hangisinin en küçük bir fikri olduğunda, projesi olduğunda, birlikte yürüyeceğimize aynen 16 adet danışmanım, başkan yardımcım varmış gibi hareket edeceğime, onların güzel projelerini, fikirlerini Elazığlı kardeşlerimiz adına Elazığ’a kazandıracağıma huzurlarınızda belirtmek istiyorum.”
 
Başbakanımıza Minnettarım
“Perşembe günü İstanbul’daydık. Çok kıymetli başbakanımız İstanbul Büyükşehir belediye başkan adayı başta olmak üzere Elazığ belediye başkan adayının da tanıtımının yapılacağı programdaydık. Başbakanımıza Elazığımız’a gösterdiği ilgiden ve alakadan dolayı, Elazığ’a olan sevgi ve muhabbetinden dolayı şükranlarımı ve minnet duygularımı arz etmek istiyorum. Çünkü orada 21 ilin tanıtım yapıldı ama inanın Elazığ’a özel bir önem v erdi, özel bir güven verdi ve Elazığ’ı özel olarak andı. Bundan dolayı da ben başbakanımıza minnettarlığım sunuyorum.”
 
Gakkoş Yanılmaz; Elazığ Yanılmaz
“Başbakanımız Perşembe günü Elazığ’ın adayını açıklarken zımmen esasında şunu İstanbul’dan Elazığ’a ve bütün Türkiye’ye seslendi. Ak Partinin ey Elazığ il yönetim kurulu üyeleri, ey merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri, ey kadın kolları, gençlik kolları üyeleri, mahalle temsilcileri ve ey Elazığlılar siz kimin olmasını istiyorsanız bende size uydum ve onu aday yaptım hayırlı uğurlu olsun. Ve sayın başbakanımız Elazığ’ın sloganını da ortaya koydu. Gakgoşlar yanılmaz, Elazığ yanılmaz dedi. 
 
 
Yeni Bir Belediyecilik Anlayışı İle Yolumuza Devam Edeceğiz
“30 Mart sonrasında Elazığ’da yeni bir belediyecilik anlayışı ortaya koyacağız inşallah. Öncelikli biz belediyeyi yönetirken belediyede hizmet yaparken, dünyada yaptığımız her işin ahirete hesabını vereceğimizin şuuruyla hareket edeceğiz. Biz hesabımızı yarın ahirette, zerre miktarı hayrın ve zerre miktarı şerrin sorgulanacağının inancıyla hareket ederek rabbimize ve milletimize hesap vermenin inancı içinde hareket edeceğiz.”
 
Belediyeyi Şefaf Bir Yönetime Kavuşracağız
Biz Belediyeyi, yerel yönetimleri kapalı kapılar ardından yönetmeyeceğiz. Bu belediyeyi sizlerle birlikte yöneteceğiz. Açık ve şeffaf bir şekilde yöneteceğiz. Şunu bu anda uygulayacağız. Belediyeyi yönetenler, başta belediye başkanı, belediye başkan yardımcıları, belediye müdürleri değişik zamanlarda karşınıza gelecek. Bugün burada olduğu gibi bu sahnede bir araya gelecek ve karşısında sizler, belediyeyi yönetenlerin yapmış oldukları bir eksiklik varsa onu yüzüne karşı orada söyleyeceksiniz. Size kapısını açmayan, geldiğinizde sizinle ilgilenmeyen, belediyedeki problemlerinizle yakın bir şekilde ilgilenmeyen, bana ne diyen hiçbir bürokrat belediyede görev alamayacak.”
 
 
Allah'tan Başka Hiç Kimseden Korkmayacağız
“Biz öyle bir yönetim ortaya koyacağız ki belediyede çalışan bir kardeşiniz, Elazığlı hemşehrilerimizin efendisi değil, hizmetkarı olduğunu bilecek. Elbette öyle bir yönetim ortaya konulacak ki Elazığımızın, Elazığlı kardeşlerimizin, Belediyemizin bir tek kuruşu israf edilmeyecek, bir tek kuruşu peşkeş çekilmeyecek. Tekraren belirtmek istiyorum, belediyeyi yönetirken belediyede kararlar alırken, bu kararları icraya dökerken, Allahtan başka hiç kimseden korkmayacağız.”
 
Elazığ'ın Sömürülmesine İzin Vermeyeceğiz
“Biz zalimin karşısında, mazlumun yanında olacağız. Biz haksızın karşısında, haklının yanında olacağız. Biz hırsızın karşısında, ev sahibinin yanında olacağız inşallah. Elazığ’ı sömürmek isteyenler korksunlar. Elazığ’ın üzerinden haksız rant elde etmek isteyenler korksunlar. Elazığ’ın bir tek kuruşunu haksız bir şekilde alırım diyenler korksunlar. Çünkü AK parti var, AK Parti teşkilatları var. Ancak mazlumlar, hakkı gasp edilmiş olanlar, mazlumlar; Korkmayın, ayağa kalkın, AK Parti belediyeciliği yeniden gelecek inşallah.”
 
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom