Bora Jet İle Elazığ - Adana Seferleri

Bora Jet İle Elazığ - Adana Seferleri
Şu aziz şehirde güzel gelişmelerin gecikmeli de olsa olması beni gerçekten mutlu ediyor...
 
Başlıktan da anladığınız üzere köşe yazımın konusu bölgesel hava taşımacılığının Türkiye'de öncüsü olan Bora Jet'in Elazığ-Adana seferleri üzerine olacak...
 
Çok değil 5-6 yıl öncesine kadar bu şehirde uçakla yolculuk bir azaptı ve uçsanız dahi maddi yönden uçabilmekte pek hesaplı değildi.

Uçak yolculuğu için  için az gitmedik komşu şehirler Malatya ve Diyarbakır hava alanlarına...

Hatta yolda şu muhabetti yaptık durduk...

“İstanbul'dan Malatya ve Diyarbakır'a 1 saat ama Elazığ, Diyarbakır veya Elazığ Malatya arası 1.5 yada 2 saat”  
 
Gecikmeli ve çok tartışmalı da olsa Elazığ Havalimanının önce pisti daha sonra ise terminal binası yenilenince, özel hava yolu şirketleri ve Türk Hava Yolları uçuş seferlerini artırmaya başladılar...

Bunun artırılmasında şehrin yöneticileri olan Sayın Valilerimiz Muammer Erol ve Ömer Faruk Koçak ile Belediye Başkanımız Süleyman Selmanoğlu ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Ali Şekerdağ'ın önemli girişimleri oldu. Yine Elazığ Turizm Derneği (ETUDER) Başkanı sevgili kardeşim Av. Burak Soylu'nun da çabasını unutursam büyük haksızlık yapmış olurum.

Seferler başladı ve geçtiğimiz günde Bora Jet Elazığ-Adana uçuşlarının tanıtım yemeği de Elazığ Akgün Otelde yapıldı... 

Bora Jet Hava Yollarının üst düzey yöneticileri de gecede sıcak tavırlarıyla şehrin önde gelen bürokratları, iş adamları ve basın mensuplarına uçuşlar ve projeleri hakkında bilgiler verip, sorularını cevapladılar.

Etuder Başkanı Av.Burak Soylu kardeşimden almış olduğum bilgilere göre de Elazığ-Adana Bora Jet seferlerine vatandaşların da ilgisi son derece iyi ve böyle giderse seferler haftada 6 günden daha da yukarıya çıkartılabilir.

İlgi neden fazla olmasın ki Türkiye İstatistik Kurumunun verilerine görede Elazığlıların memleketleri haricinde en fazla ikamet ettiği illerin başında Adana geliyor.

Yine bir çok Üniversite öğrencisi de Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersinden Elazığ'a Fırat Üniversitesine yüksek öğrenim için geliyor ve Elazığlı öğrencilerde bu illere gidiyorlar. 

Buna Tunceli, Bingöl ve Malatya illerini katarsak yolcu potansiyelinin ne denli iyi olacağını çok rahat hesaplayabiliriz.

Otobüs ile 8 saat süren bu mesafe Bora Jet ile artık 1 saat.

İsterseniz de Elazığ'dan Adana'ya ve buradan da aktarmalı Bursa, Beyrut ve Kıbrıs'a da rahatlıkla da uçabilirsiniz...

Bu duygularla Bora Jet'in Elazığ- Adana karşılıklı direk seferlerinin başlamasında emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyor ve Bora Jet'in

Elazığ'da ki sefer sayısını artırmasını ve farklı noktalara uçuşlar gerçekleştirmesini temenni ediyorum.

Aziz Şehre Hoş Geldin Bora Jet...
Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom