Erdem, saldırıları kınadı

MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Abdulvahap Erdem, Türkmen Liderlere yapılan intihar saldırıları kınadı.

Erdem, saldırıları kınadı Siyaset
MHP Elazığ Merkez İlçe Başkanı Av. Abdulvahap Erdem, Türkmen Liderlere yapılan intihar saldırıları kınadı. 
 
Erdem, yaptığı açıklamada, mezhep ve etnik gerilimin yeniden tırmandığı Irak’ta Türkmenleri hedef alan çifte intihar saldırısı düzenlendiğini hatırlattı. 
 
Ülkenin kuzeyindeki Türkmeneli bölgesindeki Tuzhurmatu ilçesinde, Türkmenlerin son günlerdeki şiddet eylemlerine karşı düzenlediği protesto gösterisi sırasında gerçekleştirilen saldırıda Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Ali Haşim Muhtaroğlu ve Tikrit Vali Yardımcısı Ahmet Hoca ile birlikte 13 kişinin öldürülmesi, 71 kişinin de yaralanması olayı karşısında büyük üzüntü duyduklarını belirten Erdem, “Muhtaroğlu ve onunla birlikte yaşamını yitiren 13 kişiye rahmet, ailelerine sabır ve başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.
 
Terör, nerede olursa olsun, kimi hedef alırsa alsın asla kabul edilemez. Terör affedilemez bir insanlık suçudur.Bu terörist saldırı, Irak’taki Türkmenler’in varlığına yöneliktir. Türkmenler’in Kerkük’teki varlığından rahatsız olanlar, bu terörist eylemin asıl failleridir.
 
Asıl acı olan olayın üzerinden birkaç gün geçmesine karşın hala AKP Hükümetinden bir tepki ve ses gelmemiş olmasıdır. Türkmen kardeşlerimize yapılan bu saldırıların faillerinin bulunması ve cezalandırılması için acaba Dışişleri Bakanlığı’nın herhangi bir diplomatik girişimi olmuş mudur? Eğer olmuşsa bu durum niçin kamuoyu ile paylaşılmamıştır.
 
Bu hain eylemi şiddetle kınıyor, dünyada terörün yaşanmadığı, barışın egemen olduğu, sorunların diplomasi ile çözülebildiği bir süreç yaşanmasını temenni ediyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet , yakınlarına başsağlığı , yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.” Dedi.

ÖNE ÇIKAN GALERİLER

ÖNE ÇIKAN VİDEOLAR

Elazığ Fm 23, Radyo Hazar ve Radyo Kulüp dinle!

EDİTÖR SEÇİMİ

SON DAKİKA

Haber Scripti: Medya İnternet | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom
pırlanta organizasyon, kına organizasyon, nişan organizasyon, doğum günü organizasyon gezilecek yerler