38 dönümlük alana inşa ediliyor! Elazığ'a hayırlı olsun...

Elazığ Belediyesi, Doğukent Mahallesi'nde 38 dönümlük alan üzerine Spor Köyü inşa ediyor.

38 dönümlük alana inşa ediliyor! Elazığ'a hayırlı olsun...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Belediyesi mahalle ayrımı gözetmeden yatırıma devam ediyor. Bu kapsamda, Başkan Şerifoğulları, Doğukent Mahallesi'nde yapımı devam eden Spor Köyü'nde incelemelerde bulundu.

SPOR KÖYÜ'NÜN YÜZDE 60'I TAMAMLANDI

Doğukent Mahallesi Itri Sokak’ta 38 dönümlük alan üzerinde hayata geçirilecek Spor Köyü, hem yeni ve devasa bir spor kompleksi hem de yeni bir yaşam alanı olarak vatandaşlara hizmet sunacak. İnşa çalışmalarının yüzde 60’ı tamamlanan Spor Köyü bünyesinde futbol sahası, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortu, amfitiyatro ve atletizm pisti, badminton sahası, 250 metrekare buz pateni ile kaykay pisti, twist oyun alanı, okçuluk alanı, geleneksel oyunların oynanacağı alan, bisiklet ve yürüyüş yolları, oturma alanları ile yeşil alanlar yer alacak. Ayrıca, inşa çalışmaları süren 750 metrekare kullanım alanına sahip Gençlik Merkezi’nde; çok amaçlı salon, idari birim, kafeterya, masa tenisi, satranç turnuvalarına yönelik 160 metrekarelik salon ve fuaye alanı da hayat bulacak. 

"ELAZIĞ'A KAZANDIRDIĞIMIZ YATIRIMLARLA, ŞEHRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYORUZ"

İncelemelerinin ardından açıklamada bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Aziz şehir Elazığ’ımızda devam eden çalışmalarımızı incelemeyi sürdürüyoruz. Bu kapsamda Doğukent Mahallemizde inşa çalışmaları devam eden Spor Köyü’nde incelemelerde bulunarak, bilgiler aldık. Mahalle ayrımı gözetmeden ilk günkü aşkla çalışıyor ve şehrimizin her köşesine hizmet götürmeye devam ediyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımız ve gençlerimizin her türlü sportif aktivitede bulunabileceği bir çok imkanı bünyesinde barındıracak olan Spor Köyü, mahallemizin değerine değer katacak. Hep ifade ettiğim gibi en büyük gayemiz, yüksek ideallerimiz doğrultusunda sorumluluk bilinciyle aziz şehrimize hizmet etmektir. Elazığ’a kazandırdığımız ve kazandıracağımız yatırımlarla şehrimizi geleceğe taşırken, insanı merkeze alan bir belediyecilik anlayışıyla; hemşehrilerimizin gönüllerine dokunarak, eser ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Doğukent Mahallesi Spor Köyü, şimdiden Elazığ’ımıza hayırlı olsun.” ifadesinde bulundu.