Akşener'den grup toplantısında açıklamalar

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında konuştu.

Akşener'den grup toplantısında açıklamalar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grup toplantısında konuştu.

Akşener, grup toplantısında Cumhuriyet’in 100. yılında yapılan kutlamalara değinerek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

"BİR OLDUĞUMUZDA NE KADAR GÜZELİZ"

Akşener, Cumhuriyet’in 100. yılına özel düzenlenen etkinliklere değinerek, "Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını büyük bir coşkuyla kutladık. Eşit, şerefli ve müreffeh bir yaşamın anahtarı olan Cumhuriyetimizin Türk milletinin birleştirici gücü olduğunu bir kez daha hatırladık. Geçtiğimiz pazar günü de gördük ki bir olduğumuzda ne kadar güzeliz. Bir sevinci beraber paylaşırken nasıl da mutluyuz. Ortak bir değerimizde buluşurken nasıl da gururluyuz. Sokakları, dükkânları, evleri kaplayan Türk bayraklarının o muhteşem manzarası karşısında nasıl da umut doluyuz. Rabbim nazarlardan korusun, birliğimizi daim eylesin” diye konuştu.

"İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ YÜZYILIN BAŞ PSİKOPATI DA HİÇ ŞÜPHESİZ Kİ NETANYAHU'DUR"

İsrail’in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına ilişkin Akşener, “Filistin’de yaşananları görüyoruz. Bizim kadar kısmetli olmayan mazlum milletlerin ne acılar çektiğine, özellikle son dönemde tüm çıplaklığıyla şahit oluyoruz. Gazze’de yaşanan Netanyahu terörü, hız kesmeden devam ediyor. Her geçen gün yüzlerce çocuk, vicdansızca atılan bombaların hedefinde can vermeye devam ediyor. Ne yazık ki her yüzyılda insanlığın başına bela olmuş birkaç psikopat çıkıyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılın baş psikopatı da hiç şüphesiz ki Netanyahu’dur. Umuyorum ki Netanyahu son olsun, bu teröristin eylemleri bir an önce son bulsun. Bu yaşananlar da insanlığın yaşadığı son acı olsun” ifadelerini kullandı.

Hamas’ın yaptığı saldırıları "şüpheye açık saldırılar" olarak nitelendiren Akşener, “Hamas’ın saldırılarının zamanlaması her türlü şüpheye açıktır. Kime ve neye hizmet ettikleri de şüphelidir” şeklinde konuştu.