Araç içerisinden hırsızlık iddiası

Adıyaman'da birçok olaydan dolayı sabıka kaydı bulunduğu belirtilen ve son olarak park halindeki bir araç içerisinden 20 bin TL değerinde inşaat malzemeleri çaldığı ileri sürülen şahıs çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Araç içerisinden hırsızlık iddiası
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Adıyaman’da birçok olaydan dolayı sabıka kaydı bulunduğu belirtilen ve son olarak park halindeki bir araç içerisinden 20 bin TL değerinde inşaat malzemeleri çaldığı ileri sürülen şahıs çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

İdidaya göre, Bahçecik Mahallesi TOKİ yakınlarında park halinde bulunan bir minibüs içerisinden 1 adet 11 kilogramlık hilti, 2 adet darbeli matkap, 1 adet kaynak makinesi, 2 adet spiral, 2 adet mutfak tüpü, 1 adet takım çantası, 50 adet musluk, 50 adet vana, 50 adet rekor su malzemesi çalındı. Olayın ardından inceleme başlatan polis ekipleri, yapılan çalışmalar kapsamında H.Ç., isimli şahsa ulaştı. Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan operasyonla şahıs gözaltına alınırken, çaldığı ileri sürülen malzemeler ele geçirildi. Yakalanan şahıs emniyette tamamlanan ifadesinin ardından Adıyaman Adliyesine sevk edildi. H.Ç., çıkarıldığı mahkemece serbest bırakıldı.

Öte yandan serbest bırakılan şahsın, ev, iş ve araç içerisinden hırsızlık, adam yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma gibi birçok olaydan dolayı sabıka kaydının bulunduğu öğrenildi.