Elazığlılar engelli kızın 'kimsesi' oldu

Elazığ'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 12 yaşındaki ağır zihinsel engelli kızın cenazesi, annesinin cenazeyi kabul etmemesi nedeniyle kimsesizler mezarlığına gömüldü.

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Elazığlılar engelli kızın 'kimsesi' oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Edinilen bilgiye göre, doğuştan ağır zihinsel engelli Zühal G. (12), Erzurum’dan Elazığ’daki bir bakımevine nakledildi.

Beslenme sorunu olan ve kısa süre kaldığı bakımevinden hastaneye kaldırılarak tedavi altına çocuğun midesinden PEG ile beslenmesine devam edildi.

Elazığlılar engelli kızın 'kimsesi' oldu

Tedavisi sırasında hastanede hayatını kaybeden talihsiz kızın ailesi, cenazeyi kabul etmedi.

Bunun üzerine morgdan alınan cenaze, Elazığ’daki kimsesizler mezarlığına defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

Asri mezarlıktaki camiye getirilen çocuğun cenaze namazı, mezarlık çalışanları tarafından kılındı.

Cenaze, dualar eşliğinde kimsesizler mezarlığına defnedildi.

Elazığlılar engelli kızın 'kimsesi' oldu

ELAZIĞLILAR KİMSESİZ KIZIN AİLESİ OLDU

Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği, kimsesizler mezarlığına defnedilen Zühal G.’nin mezarlığını ziyaret etti. Annesinin kabul etmediği küçük kızın mezarının başında Kur’an-ı Kerim okunarak, dualar edildi.

Ardından Dernek Başkanı ve üyeleri kızın mezarına karanfil bırakarak her zaman kimsesiz, muhtaç ve zor durumda olanların yanında olduklarını kaydetti.

Elazığlılar engelli kızın 'kimsesi' oldu

Elazığlılar olarak her zaman yardıma muhtaç olanların yanında olduklarını belirten Dernek Başkanı Onur Şahin, "Bugün dernek olarak dün vefat eden kardeşimizi ziyarete geldik. Kimsesiz ve yetim olduğunu öğrendiğimiz kardeşimize bugün hocamız eşliğinde Kur’an-ı Kerim okuduk, dualar ettik.

Elaziz Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği olarak dul, yetim ve öksüz kardeşlerimize sahip çıktığımız gibi bu kardeşimize de sahip çıktık. Kendisinin mekanının cennet olmasını dileyerek, Allah rahmet eylesin diyoruz. Elazığlılar olarak da her zaman kimsesiz kardeşlerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz" dedi.