Ambalaj Haberleri

Ambalaj Haberleri

Sevimli kirpinin zor anları

Elazığ'da bahçede kafasını bisküvi ambalajına sıkıştıran kirpi, duyarlı bir vatandaş tarafından kurtarıldı.

Ücretli poşetin ardından bir uygulama daha!

Meclis'te görüşülen Türkiye Çevre Ajansı'nın kurulmasına dair kanun teklifi sayesinde 2022 yılından itibaren içecek ambalajlarında depozito uygulaması başlayacak

Elazığ çileği, tarladan sonra el değmeden müşteriye gidecek

Elazığ'ın kendine has Kuyulu ve Gezin çileği için özel olarak tasarlanıp üretilen ve dağıtımı yapılan ambalajlar sayesinde, ürün artık tarladan müşteriye el değmeden gidecek.

'Ambalajlı ürünler için vatandaştan ücret alınmayacak'

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ‘Bakanlığımız tarafından ambalajlı ürünler için vatandaştan ücret alınacağı yönündeki haberler kesinlikle doğru değildir’ açıklamasını yaptı.

Yeşilyurt’a Ambalaj Atığı Toplama-Ayırma Tesisleri kuruluyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Ambalaj Atığı Toplama Ayırma' tesisimiz sayesinde atıkların kaynağında ayrıştırılarak geri kazanılması, çevreye zarar vermeden bertaraf edilmesi ve yenilenebilir enerji kaynağı olan Güneş enerjisinden elektrik enerjisinin kazanımını sağlayacağız dedi.

Ambalaj atıkları yönetimi ve sıfır atık projesi bilgilendirme eğitimi verildi

Erzincan'da Ambalaj Atıkları Yönetimi Ve Sıfır Atık Projesi uygulamaları ile ilgili belediyelere bilgilendirme eğitimi verildi.

Ambalajlı gıda ve içeceklerde tuz oranı azaltılacak

Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Gıda Dernekleri Federasyonu arasında imzalanan anlaşmayla paketli gıdalardaki tuz oranı 2023 yılına kadar kademeli olarak düşürülecek.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Malatya’da

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Merdiven altında yapılan ürünler, bazen ne yazık ki bazen doğallık adı altına satılıyor ama bunları karşılayamıyor. Çoğunlukla da böyle olduğunu görüyoruz. O anlamda özellikle vatandaşlarımıza benim buradan vereceğim tavsiye ambalajlı gıdalar tüketsinler dedi.

Başkan Güven Hurman nehrinde temizlik yaptı

Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, belediye meclis üyeleri ve temizlik personelleriyle birlikte Hurman Nehri'nde plastik ambalaj ve piknik atıklarını temizledi.

Ambalaj atığı toplama - ayırma tesisinde çalışmalar devam ediyor

Yeşilyurt Belediyesi, toplanan ambalaj atıklarını ayrıştırma işlemlerini kaliteli bir ortamda yapmak amacıyla temellerini attığı 'Ambalaj Atığı Toplama Ayırma' tesisinin çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Malatya’da bir ambalaj fabrikasında yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

IHAAW162131-ASA/11-07-2018 - Malatya'da bir ambalaj fabrikasında yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. 11.07.2018 16:21:31 TSI NNNN

Yangın fabrikayı küle çevirdi

Diyarbakır OSB'de bir kağıt ambalaj üreten tesisin depolama alanında çıkan yangın fabrikayı küle çevirdi. Soğutma çalışmaları devam eden yangında dumandan etkilenen 8 kişi hastanede tedavi altına alındı.

Enerji verimliliğinde pilot proje Diyarbakır’da

GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile GAP İdaresi'nin ortaklaşa yürüttüğü Sanayide Enerji Verimliliği Programı kapsamında Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil'e ait Yeşil Ambalaj Fabrikasını ziyaret etti.

Bakan Tüfenkci Malatya’da temel atma törenine katıldı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediyesinin çevre ve insan sağlığının korunması ile doğaya sahip çıkmak amacıyla ilçeye kazandıracağı 'Ambalaj Atığı Toplama Ayırma' tesisinin temel atma törenine katıldı.

Kahramanmaraş Kağıt Sanayi Ar-Ge merkezini kurdu

Kahramanmaraş'ta 1988 yılında ambalaj kağıt üretimi ile kağıt sanayi sektörüne giren Kahramanmaraş Kağıt Fabrikası'nda, araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) merkezi hizmete girdi.

‘Erzincan tulum peyniri’nin kangalını üretti

Erzincan'da peynir üreten bir işletmenin sahibi Özkan Beydilli, ambalaj sorununun önüne geçmek ve lezzetiyle öne çıkan Erzincan tulum peynirinin tanıtımı amacıyla doğal koyun bağırsağına doldurulmuş çörek otlu, çam fıstıklı ve Antep fıstıklı kangal tulum peyniri üretti.

Elini ambalaj makinesine kaptırdı

Kahramanmaraş'ta bir plastik ambalaj fabrikasında elini iş makinesine kaptıran işçinin imdadına itfaiye ekipleri yetişti.

Sebze ve meyve ticaretinde zorunlu standartlar geldi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, sebze ve meyvelerin taşınmasında kullanılan ambalajlara, üretim ve kullanım şekilleri ile edatları açısından standart getirildiğini, sebze ve meyve ticaretiyle uğraşan kişilerin bu ambalajları kullanmasının zorunlu kılındığını açıkladı.

Yılmaz, Diyarbakır OSB’de incelemelerde bulundu

Eski Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) incelemelerde bulundu. Diyarbakır Ticaret Borsası (DTB) Başkanı Engin Yeşil'e ait ambalaj fabrikasını ziyaret eden Yılmaz, kente yeni yatırımlar yapılmasını istedi.

Ambalaj fabrikası alev alev yandı

Malatya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan yumurta ambalajı üretimi yapan bir fabrikada yangın çıktı. Fabrika alev alev yandı.

Ambalaj atıklar çöp olmaktan çıkıyor

Adıyaman'ın Gölbaşı Belediyesi yürüttüğü ambalaj atıkları geri kazanım projesinin tanıtımı kapsamında 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda stant açarak halkı bilgilendirme çalışması yapıyor.

MAREMSAN’da iftar programı

Malatya'da aktif olarak faaliyet gösteren Matbaa Basın Kağıt Ambalaj Reklam ve Sanayiciler Derneği (MAREMSAN) tarafından Ramazan ayı münasebetiyle iftar yemeği verildi.

Türkiye'de üretilen ambalajın yüzde 70'i plastik

Plastik ambalajlar 2016 yılında miktar bazında yüzde 6 artışla 3,6 milyon ton, değer bazında ise yüzde 3 artış ile 11,9 milyar dolar oldu. Bu üretim miktarı ile plastikler Türkiye’de toplam ambalaj üretiminden yüzde 70 pay alarak liderliği sürdürdü. Üretim miktarıyla Türkiye, dünyadaki payını yüzde 2,6’ya çıkardı.

Cips ambalajına gizli kaçakçılık jandarmaya takıldı

Erzurum'da meyve suyu kutularına, cips ve bisküvi paketlerine ambalajlanarak gizlenen 3 bin paket gümrük kaçağı sigara ile 50 kilogram kaçak çay ele geçirildi.

Elazığ Belediyesi’nden önemli duyuru

Elazığ Belediyesi, düzenli ve sağlıklı bir çevre ortamı sağlayabilmek için, vatandaşlardan çöp çıkartma saatlerine ve kullandıkları ambalajlara özen göstermesi konusunda daha titiz ve hassas davranmaları ricasında bulundu.