Döviz Kuru Haberleri

Döviz Kuru Haberleri

Bakan Nebati'den döviz kurları ve KKM açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati sosyal medya hesabından döviz kuru ve Kur Korumalı Mevduat hesabıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

'2023 seçimleri ülkemizin kaderi bakımından yol ayrımıdır'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Döviz kurundaki faizlerdeki , enflasyondaki dalgalanmalar, yaşadığımız geçiş sürecinin bedelleridir. Biz durmadık, çalışıyoruz' dedi.

Bakan Nebati enflasyonu düşüreceklerini söyledi

Bakan Nebati, 'Döviz kurunu kapsamlı ve yenilikçi metotlar ile düşürdüğümüz gibi enflasyonu da önümüzdeki dönemde düşüreceğiz' dedi.

'Türkiye ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girmektedir'

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Ülkemizin ayağına vurulan her pranga gibi faiz prangasını da, döviz kuru prangasını da, enflasyon prangasını da parçalayıp atacağız.' dedi.

Otomobil pazarları boş kaldı

Döviz kurundaki düşüş ile birlikte sıfır otomobil fiyatları geriledi. Otomobil fiyatlarının gerilemesi, ikinci el otomobile de yansıdı.

Elazığ'dan ilk indirim çağrısına küçük bir bakkaldan geldi

Döviz kurundaki düşüş sonrası vatandaşların indirim beklentilerine ilk olumlu yanıt Elazığ'ın Yazıkonak beldesinde bulunan küçük bir bakkaldan geldi.

'Fiyatlarda gevşeme bekliyoruz'

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, döviz kurundaki düşüşe bağlı olarak gıda fiyatlarında da gevşeme beklediklerini söyledi.

Malatya’da esnaf doların düşüşünü halaylarla kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası açıklamaları ile döviz kurunun sert düşmesi sonrası Malatya'da kayısıcı esnafı halaylarla sevinçlerini gösterdiler. Sembolik olarak dolar yakan esnaf, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanında olduklarını dile getirdiler.

Döviz kurları düşüşünü sürdürüyor! 21 Aralık 2021

Dolar 12,1045 liradan, euro ise 13,6371 liradan güne başladı.

'Türkiye ekonomisi şu anda sert bir kuşatma altındadır'

Fiyatların yükselmesinin, faiz-döviz kuru arasındaki ilişkiyle değil, vatana ve millete yönelik ekonomik suikastla bağlantılı olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Türkiye ekonomisi şu anda sert bir kuşatma altındadır' dedi.

Döviz bugün ne kadar? 2 Aralık 2021

Dolar 13,5059 liradan, euro ise 15,3125 liradan güne başladı.

Dolar ne kadar? Euro kaç lira? 1 Aralık 2021

Dolar 13,5320 liradan, euro ise 15,3720 liradan güne başladı.

Bugün döviz ne kadar? 30 Kasım 2021

Dolar 12,8547 liradan, euro ise 14,5326 liradan güne başladı.

Dolar güne nasıl başladı? 26 Kasım 2021

Dolar 12,1615 liradan, euro ise 13,6524 liradan güne başladı.

Devlet Bahçeli'den 'döviz kuru' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Döviz bugün ne kadar? 24 Kasım 2021

Dolar 13,0495 liradan, euro ise 14,7003 liradan güne başladı.

Dövizle borçlananlara uyarı!

Döviz kuru Türk Lirası karşısında değer kazanmaya devam ederken, vatandaşlara da dövizle borçlanma konusunda uyarı geldi.

Bakan Elvan'dan 'yüksek döviz kuru' açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, döviz kurları hakkında açıklama yaptı.

Otomobillere 60 bin lira zam geliyor!

Döviz kurunun son bir ayda yüzde 10'a yakın artmasıyla markalar, kasım ayında otomobillere yüzde 3 ila yüzde 5 arasında zam yapmaya hazırlanıyor. Zam oranının Ocak 2022’ye kadar kademli olarak yüzde 12’ye çıkabileceği tahmin ediliyor.

Merkez Bankası'ndan dolar ve enflasyon açıklaması!

Merkez Bankası Aralık ayı ‘Beklenti Anketi’ sonuçlarına göre 2018 yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 5,64 TL iken, bu anket döneminde 5,44 TL'ye geriledi.

48 daireli apartmanın sakinleri elektrik firması mağduru oldu

Malatya'da bir apartmanda yaşayan vatandaşlar elektrik dağıtım şirketinin döviz kurunun yükselmesini gerekçe göstererek apartmana elektrik vermediğini iddia etti.

Sivas’ta unun torbası 89 liradan satılacak

Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaya bağlı olarak pide ve ekmek ürünlerine zam kararı üzerine Sivas Valisi Davut Gül, un fabrikası sahipleriyle bir araya geldi. Sivas Ticaret ve Sanayi Odasının ev sahipliğinde ekmek fiyatlarındaki hareketliliğinin araştırılması konusunda yapılan toplantıda un üreticileri un torba fiyatının 89 liradan satışa sunulmasına karar verdi.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı!

Merkez Bankası politika faizini 625 baz puan artışla yüzde 24'e yükseltti. Merkez, döviz kurundaki hareketlerin etkisiyle fiyat artışlarının alt kalemler bazında genele yayılan bir nitelik gösterdiği dikkat çekti.

Ekonomik krize karşı muadil ilaç kullanım bilinci artırılıyor

13. Bölge Erzurum Eczacı Odası Başkanı Hakan Özcan, ekonomide yaşanan olumsuzluklar ve artan döviz kurunun ilaç sektörüne olan etkilerini azaltmak için muadil ilaç kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla çeşitli çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Yıllara meydan okuyan Tellal Pazarı yoksulların umudu

Malatya'da 30 yıldır faaliyette olan Tellal Pazarı, özellikle alım gücü düşük vatandaşların uğrak mekanlarından biri. Döviz kurundaki artışın pas geçtiği pazarda bulunan ürünler ise her keseye uygun.

Aydemir: ‘İmanımız bir: ‘Bize Allah yeter’

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, '15 Temmuz'da milli iradeye kefen biçmeye kalkışan hainleri zillete gömen yüce milletimiz, döviz kuru üzerinden Türkiye'ye ekonomik terör saldırısı düzenlemeye yeltenen imansızlara karşı da zafer kazanacaktır. İmanımız bir: 'Bize Allah yeter. O ne güzel vekildir' dedi.

ABD’ye tepkiler büyüyor

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 15 Temmuz'da yapamadıklarını ekonomik terörle savaş açarak yaptırmaya çalışıyorlar. 15 Temmuz'un elebaşını koynunda besleyenler, o gün Türkiye'yi bölemeyenler bugün finansal araçlarla, döviz kuruyla, faizle insanlarımızı tedirgin ederek ve ekonomik kayba uğratarak Türkiye'yi karıştırmaya çalışıyorlar dedi.

'Otomobil fiyatları yıl başına göre yüzde 25 arttı'

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, 2017'de döviz kurundaki artışların otomobil fiyatlarını çok etkilediğini belirtti.

Apple, iPhone'lara beklenen zammı yaptı!

Son aylarda artan döviz kuru nedeniyle, akıllı telefonlar gibi Teknolojik ürünlerin fiyatlarında bir yükseliş yaşanması bekleniyordu.Geçtiğimiz günlerde, Apple'ın iPhone modellerinin fiyatına zam yapacağına dair haberler sıkça yayınlanmıştı. Beklenen oldu ve Apple İphone modellerine ve diğer ürünlerine zammı yaptı.