Ipekböceği Yetiştiriciliği Haberleri

Ipekböceği Yetiştiriciliği Haberleri

Çiftçilere ipekböceği larvası desteği

Elazığ'da ipekböcekçiliğini desteklemek ve geliştirmek için üreticilere ücretsiz 20 bin ipekböceği larvası ile 50 bin dut fidanı dağıtıldı.

İpekböceği yetiştiricilerine fidan desteği

Elazığ Valiliği koordinesinde 2019 yılında başlatılan 'İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpekli Dokumaların Yeniden Hayata Geçirilmesi Projesi' kapsamında 31 çiftçimize dut fidanı dağıtıldı.

Elazığ'da 'İpekböceği Yetiştiriciliği' projesi

Elazığ'da geçtiğimiz yıl başlatılan İpekböceği Yetiştiriciliği ve İpekli Dokumalarının Yeniden Hayata Geçirilmesi projesiyle ilgili çalışmaların devam ettiği bildirildi.

İpek böceği yumurtaları çiftçilere dağıtıldı

Elazığ'da 5 yıl içerisinde en az 500 kutu ipek böceği yetiştirilip, 18 bin kilogram koza hasadının yapılabileceğinin saha çalışması ile ön görülmesi sonrasında bugün ipek böceği yumurtaları çiftçilere dağıtıldı.

Elazığ’da 'İpekböceği Yetiştiriciliği' toplantısı

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi Çalışmaları kapsamında Bursa Kozabirlik Yönetim Kurulu ve Eğitmenleri tarafından ipekböceği yetiştiricilerimize yönelik eğitim ve bilgilendirme toplantısı yapıldı.

'İpekböceği Yetiştiriciliği' için önemli adım atıldı

Elazığ'da ipekböceği yetiştiriciliği konusunda etkin bir çalışma ortamı sağlanması için İpekböceği Yetiştiriciliği İcra Komitesi kuruldu.

Kulplu genç çiftçi ilk hasadını yaptı

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde Genç Çiftçi projesiyle ipekböceği yetiştiriciliğini yaparak koza üretimine başlayan Hanife Güneş, ilk hasadını yapmanın mutluluğunu yaşıyor.