Karla Mücadele Ekipleri Haberleri

Karla Mücadele Ekipleri Haberleri

Ekiplerin kar mesaisi devam ediyor

Bingöl'ün 1940 rakımlı ilçesi Karlıova'da ilkbaharda karla mücadele ekiplerinin çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kaymakam Akbulut, karla mücadele ekiplerini ziyaret etti

Keban Kaymakamı Hasan Akbulut, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını açma çalışmalarında görevli Özel İdare personelleriyle bir araya geldi.

Karla mücadelen ekipleri 24 saat görev başında

Elazığ Belediyesi karla mücadele ekipleri, 24 saat etkin bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kar nedeniyle 531 köy yolu ulaşıma kapalı

Elazığ'da etkili olan kar yağışı nedeniyle kapanan 547 köy yolundan 16'sı açıldığı, 531'nin ise kapalı olduğu bildirildi.

Karla mücadele çalışmaları sürüyor

Elazığ Belediyesi karla mücadele ekipleri, gece gündüz demeden çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele ekiplerine ikramiye jesti

Elazığ Belediyesi, karla mücadele çalışmalarında görev alan ekiplere ikramiye verileceğini açıkladı.

Karla mücadele ekipleri çalışmalarını sürdürüyor

Elazığ'da karla mücadele ekipleri, iki gündür aralıksız devam eden kar yağışı sonrası kentin dört bir yanında kapanan köylerin yollarını açmak yoğun mesai harcıyor.

İl Özel İdare ekipleri karla mücadele ediyor

Elazığ İl Özel İdaresi Karla Mücadele Ekipleri, iki gündür devam eden kar yağışı dolayısıyla başlattığı karla mücadele çalışmalarını devam ettiriyor.

Vali Erkaya Yırık, karla mücadele ekiplerine baklava ikram etti

Elazığ'da 2 gündür etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Vali Erkaya Yırık, ekiplere baklava ikram etti.

Battalgazi'de karla mücadele 500 personel ile yürütülüyor

Malatya'da etkili olan kar yağışının ardından gece saatlerinden itibaren hazırda bekleyen Battalgazi Belediyesi karla mücadele ekipleri, ilçe merkezi ve mahallelerde karla mücadele çalışmalarına hızlı başladı. Ekiplerin çalışmalarını yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, '29 iş makinesi ve 500 personelimiz ile sahadayız' dedi.

Karla mücadele ekiplerinin zorlu mesaisi

Elazığ mevsimin ilk karıyla buluştu. Gece saatlerinde etkisini gösteren kar yağışı özellikle şehrin yüksek kesimlerinde etkili oldu.

Karla kapanan köy yolları ulaşıma açıldı

Elazığ'da 2 gün etkili olan ve bin 500'lü rakımlı yerlerde 60-70 santime ulaşan kar nedeniyle kapanan köy yolları, karla mücadele ekipleri tarafından 24 saat aralıksız çalışarak açıldı.

Karla mücadele ekipleri hazır kıta bekliyor

Elazığ Belediyesi, kış mevsiminin kendini hissettirmesiyle birlikte olası mevsimsel sorunlara karşı gerekli hazırlıklarını tamamladı.

‘Kar kaplanları’ zorlu mesaide

Elazığ'da İl Özel İdaresi karla mücadele ekipleri, bazı bölgelerde kar kalınlığının 6 metreye ulaşması nedeniyle kapanan köy yollarını açmak için gece gündüz çabalıyor.

Belediyeden buzlanmaya karşı önlem

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, belediye tarafından yürütülen kar küreme çalışmalarını yerinde inceledi. Karla mücadele ekipleriyle bir süre görüşen Başkan Yanılmaz, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Belediye Başkanı kürekle kar küredi

Erzincan ve çevresinde etkili olan kar yağışı sebebiyle Erzincan Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kapan köy yolları ulaşıma açılıyor

Erzurum'da etkili olan kar yağışı sonrası çok sayıda köy yolu ulaşıma kapanırken, Büyükşehir Belediyesine bağlı karla mücadele ekipleri kapalı köy yollarını açmak için seferber oldu.

Aziziye’de kara geçit yok

Aziziye Belediyesi'ne bağlı karla mücadele ekipleri vatandaşların kışla ilgili sorun yaşamamaları için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Erzurum’un yüksek kesimlerinde karla mücadele

Erzurum Karayolları 12'nci Bölge Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri, kar kalınlığının yaklaşık 4 metreyi bulduğu 2 bin 885 rakımlı Çimenli geçidinde karla mücadele çalışmasını aralıksız sürüyor.

Bakan Yılmaz’ın amcasının yardımına karla mücadele ekipleri yetişti

Sivas'ın Gürün ilçesine bağlı Güneş köyünde yaşayan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın KOAH hastası amcası, evinde rahatsızlandı. Kar nedeniyle köy yolunun kapanması üzerine harekete geçen karla mücadele ekipleri 3 saatlik çalışmanın ardından Yılmaz'ı hastaneye yetişirdi.

Dağda düşen adamı karla mücadele ekipleri sırtında taşıdı

Sivas'ın Gürün ilçesinde dağda düşerek ayağı çatlayan adamı yolun kapalı olması nedeniyle sırtlarında taşıyan karla mücadele ekipleri uzun uğraşlar sonucu hastaneye yetiştirdi.

Başkan Gürkan, karla mücadele ekiplerini yerinde denetledi

Battalgazi Belediyesi Karla Mücadele ekiplerini yerinde denetleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, belediye olarak vatandaşların olumsuzluklardan etkilenmemeleri için karla mücadeleye hazır olduklarını söyledi.

Karla mücadele ekiplerini zor anları

Erzurum'da etkili olan yoğun kar yağışının ardından Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kapalı köy yollarını ulaşıma açmak için seferber oldu.

Karla mücadele ekipleri kapalı köy yollarını açıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nde karla mücadele ekipleri kar kalınlığının 2,5 metreyi bulduğu köy yollarında çalışmalarını sürdürüyor.

Caddelerde Efkan Ala temizliği

Yaklaşık 14 gün önce yağan karın ardından Oltu Belediyesi karla mücadele ekipleri ciddi anlamda kar temizleme çalışması yapmazken İçişleri eski Bakanı Efkan Ala'nın Oltu'ya geleceği haberinin ardından caddelerde hummalı bir çalışma başlatıldı.

Ağılda mahsur kalan koyunları karla mücadele ekipleri kurtardı

Sivas'ın Yıldızeli ilçesine bağlı Çakmak köyünde kar yağışı ve tipi nedeniyle ağılda mahsur kalan koyunları karla mücadele ekipleri yoğun bir çalışmanın ardından kurtardı.

Kulp’ta kar temizleme seferberliği

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi karla mücadele ekipleri tarafından çarşı merkezinde kar temizleme çalışması yapıldı.