Gençlik ve spor tesisleri yenileniyor

Elazığ'da Yakup Kılıç Spor Salonu Masa Tenisi Salonu ve Arıcak Kapalı Spor Salonu yenileniyor.

Gençlik ve spor tesisleri yenileniyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu, Yakup Kılıç Spor Salonu Masa Tenisi Salonu ve Arıcak Kapalı Spor Salonu yenileme çalışmalarında sona doğru gelindi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; ''Yakup kılıç Spor Salonu da daha önce santranç salonu yapımı gerçekleştirmiştik. Simdi ise spor salonumuza Masa Tenisi Salonu bakım onarımı tamamlandı. Tesislerimiz çok amaçlı olarak kullanmaya çalışıyoruz.

Şimdi ise 15 Temmuz Spor salonunda dış cephe çatı olukları, koltukların değişimi ve Dağcılık Branşı için Tırmanma Duvarını yapıyoruz, akabinde yine spor tesisimizin bulunduğu yer içerisinde portatif havuz  temeli atılarak Yüzme Havuzu kazandırıyoruz. 
 
Arıcak spor salonumuzun bakımı ve onarımını yapmaktayız. Arıcak ilçemizdeki mevcut spor salonu bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, Dış cephe ısı yalıtımı yapılıyor, dış cephe boyanacak mevcut zemin poliüretan zemin kaplaması yenilenecek çatı olukları ve bakım yapılacak kırık koltukların bazılarını eklemeler yapılacak. 

Tesislerimizi yeniliyor ve spor alt yapımızı hem il de hemde ilçelerimizde daha verimli ve kullanışlı düzeylere getirmek için çalışıyoruz. Şehrimiz için aldığımız spor yatırımlarıyla gerekse Ev Sahipliğimiz de yapılan Türkiye Şampiyonaları Bölge, Grup Müsabakalarıyla da tesisleşme yolunda ciddi adımlar attık, inşallah Sportif anlamda bir çok branşta Elazığ Spor Şehri olarak anılacak.'' ifadelerine yer verdi.

Bakmadan Geçme