Meclis Başvekili Akar ve Milletvekili Erol'a anlamlı talep

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Haydar Akar ile CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol'un, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi'ni ziyaret etti.

Meclis Başvekili Akar ve Milletvekili Erol'a anlamlı talep
TAKİP ET Google News ile Takip Et

CHP 27. Dönem Kocaeli Milletvekili ve (TBMM) Başkanvekili Haydar Akar ile CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi’ne yaptığı ziyarette karşılaştıkları anlamlı talep hem duygulandırdı hem de anlamlı karşılandı.

Akar ve Erol’u müzede karşılayan Kültür Bakanlığı Uzmanı Muhsin Koç, müzeyle ilgili bilgiler verirken Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk giydiği sivil kıyafetlerle bir balmumu heykelinin yapılmasını talep etti. Koç, “Sizlerin yardımıyla burada bir balmumu heykeli yapılmasını rica ediyorum. Geçmişte burada Paşamızın oturduğu bir eski model sandalyemiz var. İlk giydiği sivil elbiselerle o sandalyede çekilen bir fotoğrafımız da var. Sizden ricam o eski model sandalye ve kıyafetle bir balmumu heykelini buraya kazandıralım” dedi.

Bu talebin üzerine Meclis Başkanvekili ve Milletvekili Erol, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile görüşerek talebi karşıladılar. Ulu Önder Atatürk’ün müzede bulunan ve ilk giydiği sivil elbiselerle çekildiği fotoğrafa uygun olarak yapılacak balmumu heykelinin yapımı kısa bir süre içerisinde tamamlanacak ve müzeye teslim edilecek.

Bakmadan Geçme